کانال تلگرام سبز و سالم بپیوندید
منوی اصلی

بهتر است مراقبت در کلینیک اچ آی وی خود فرد صورت گیرد. اما میتوان به یک متخصص زنان زایمان، یک متخصص مامایی و یک پزشک اطفال نیز مراجعه کرد. همچنین میتوانید بنا به نیاز خود به یک مشاور، یک روانشناس یا یک مددکار اجتماعی نیز مراجعه کنید.

ادامه مطلب

با توجه به گزینه های موثر برای بارداری امن و بیخطر، جای تعجب نیست که زنان و مردان مبتلا به اچ آی وی علاقمند به داشتن فرزند باشند. بر اساس مطالعه ای در سال 2009 مشخص شد که تقریبا از هر 10 زن مبتلا به اچ آی وی، 7 نفر (سنین بین 18 تا 52 سال) تصمیم زایمان دارند. 

ادامه مطلب

عفونت دستگاه ادراری (UTI) به التهاب باکتریایی در دستگاه ادراری اطلاق میشود. چنانچه این عارضه درمان نشود میتواند منجربه وارد آمدن آسیب به مثانه و کلیه ها شود.

ادامه مطلب

عملکرد طبیعی تخمدان ها به گونه ایست که در طول سال 6 الی 7 مرتبه کیست فولیکولار تولید میکنند. در بیشتر موارد، این کیست ها طی چرخه قاعدگی طبیعی، خودبخود از بین میروند. در موارد نادر، ممکن است کیست به مدت طولانی تری در تخمدان باقی بماند یا بزرگتر شود. در این زمان است که تشکیل توده آدنکس را میدهد.

ادامه مطلب

بیماری التهابی لگن (PID)، یکی از جدی ترین پیامدهای عفونت های باکتریایی مانند سوزاک یا کلامیدیا میباشد. بیماری التهابی لگن سالانه حدود 1.000.000 زن را درگیر میسازد. در حال حاضر، تعداد جمعیت افراد آلوده به بیماری التهابی لگن مشخص نمیباشد.

ادامه مطلب

علت اصلی افسردگی پس از زایمان، تغییرات زیاد هورمون های تولید مثلی پس از زایمان میباشد. علاوه بر این، بیخوابی، تغذیه نامناسب، تنهایی و انزوا، عدم حمایت همسر، مسائل مربوط به سلامت مادر و کودک، نیازهای زیاد نوزاد و سایر عوامل استرس زا میتوانند سبب بروز افسردگی پس از زایمان یا وخامت آن شوند.

ادامه مطلب

یک چرخه (سیکل) معمولی را میتوان از طریق آخرین روز قاعدگی (پریود) تا اولین روز قاعدگی بعدی محاسبه کرد که حدودا بین روزهای بیست و هشتم تا سی و دوم است. چرخه قاعدگی در هر زن متفاوت است. پس اگر چرخه قاعدگیتان اینگونه نبود، نگران نشوید.

ادامه مطلب

هر زنی که باردار میشود باید شیوه زندگی خود را مورد ارزیابی قرار دهد و در صورت لزوم، جهت حفاظت از سلامت جنین، تغییراتی را ایجاد کند. چنانچه به مصرف داروی خاصی وابستگی دارید، نه تنها به خاطر سلامت خود، بلکه برای سلامت جنین باید به دنبال راه حل مناسبی باشید.

ادامه مطلب

ترک سیگار دشوار است و داشتن یک دوست یا عضوی از خانواده که بتوان در زمان وسوسه کشیدن سیگار با وی صحبت کرد، بسیار مهم و موثر است. همچنین این موضوع بسیار حائز اهمیت است که با افرادی در ارتباط باشید که سیگاری نباشند.

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...