کانال تلگرام سبز و سالم بپیوندید
منوی اصلی

مزوتلیوما اغلب بر بافتی که ریه ها (پرده جنب) را احاطه کرده است ، تاثیر می گذارد که به آن مزوتلیوما پلور می گویند. دیگر انواع نادر مزوتلیوما ، بافت  شکم (مزوتلیوما صفاقی)،  اطراف قلب و اطراف بیضه را نیز درگیر می کند .

ادامه مطلب

ندول ریوی یک توده کوچک و گرد است که در ریه ها رشد می کند . پزشکان قادرند  ندول ریوی  را در عکس قفسه سینه و سی تی اسکن (CT)  مشاهده کنند . در حقیقت ، یک ندول تا حدودی در یکی از هر 500 عکس قفسه سینه ظاهر می شود . 

ادامه مطلب


در صورتی که جواب آزمایشات شما برای  سل نهفته مثبت باشد ، ممکن است پزشکتان داروهای پیشگیرانه  از بروز  نوع فعال سل  را تجویز کند  .تنها نوع مسری سل (نوع فعال) بر شش ها تاثیر می گذارد  .بنابراین در صورتی که از تغییر نوع بیماری خود به حالت فعال پیشگیری نمایید ، دیگر موجب انتقال بیماری سل به اطرافیانتان نخواهید شد .
 

ادامه مطلب

ادم ریوی حالتی است که در آن ریه ها پر از مایع می شود . هنگامی که این اتفاق می افتد، بدن تلاش می کند تا اکسیژن کافی را دریافت کند .

شایع ترین علت ادم ریوی نارسایی احتقانی قلب است. نارسایی قلبی در اثر عدم پمپاژ خون به سراسر بدن ایجاد می شود  . در ادم ریوی، قلب به سختی می تواند خون را با فشار به بدن برساند 

ادامه مطلب

سیستم ایمنی قوی اغلب میتواند به خوبی با باکتری سل مبارزه کند ولی در صورتی که مقاومت بدن کم باشد ، دیگر بدن قادر به مقاومت در برابر این باکتری ها نخواهد بود  . برخی از دارو ها و بیماری ها میتوانند سیستمی ایمنی را تضعیف کنند، به عنوان مثال : ایدز،اچ آی وی ، دیابت ، بیماری های کلیوی شدید ، سرطان های خاص و ..........
 

ادامه مطلب

سل (TB) نوعی بیماری عفونی خطرناک است که عمدتا بر روی ریه ها اثر می گذارد و باکتری عامل این بیماری از فردی به فرد دیگر از طریق قطرات کوچک سرفه و عطسه که در هوا پراکنده می شوند ، منتقل می شود .

ادامه مطلب

نحوه ی درمان بیماری های انسدادی ریوی شامل باز کردن راه های تنفسی تنگ میشود . را ه های تنفسی ممکن است توسط انقباض غیر ارادی عضلات که راه های هوایی (برونکواسپاسم) را احاطه کرده است ،  تنگ شده باشد .
 

ادامه مطلب

پزشکان  بیماریهای ریوی را به دو گروه بیماری های ریوی انسدادی و بیماری های ریوی محدود کننده دسته بندی می کنند . بیماری های ریوی انسدادی در واقع بیماری هایی هستند که بر مسیرهای تنفسی تاثیر می گذارند . بیماری های ریوی محدودکننده در حقیقت به بیماری های تنفسی گفته می شود که اتساع ریه را محدود می کنند .
 

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...