کانال تلگرام سبز و سالم بپیوندید
منوی اصلی

بهتر است مراقبت در کلینیک اچ آی وی خود فرد صورت گیرد. اما میتوان به یک متخصص زنان زایمان، یک متخصص مامایی و یک پزشک اطفال نیز مراجعه کرد. همچنین میتوانید بنا به نیاز خود به یک مشاور، یک روانشناس یا یک مددکار اجتماعی نیز مراجعه کنید.

ادامه مطلب

با توجه به گزینه های موثر برای بارداری امن و بیخطر، جای تعجب نیست که زنان و مردان مبتلا به اچ آی وی علاقمند به داشتن فرزند باشند. بر اساس مطالعه ای در سال 2009 مشخص شد که تقریبا از هر 10 زن مبتلا به اچ آی وی، 7 نفر (سنین بین 18 تا 52 سال) تصمیم زایمان دارند. 

ادامه مطلب

برای مرگ زودرس راه های مختلفی وجود دارد؛ از فعالیت های مخاطره انگیز گرفته تا کشیدن سیگار. ما در این مطلب تصمیم داریم میزان احتمال فعالیت هایی را که خطر مرگ را افزایش میدهند، بسنجیم.

ادامه مطلب

سارکوئیدوز یکی از بیماری های نادر تاثیرگذار بر ارگان های مختلف بدن است که باعث تشکیل توده های گوشت مانند می شود. 

ادامه مطلب

بیماری آمیلوئیدوز به انباشت و رسوب پروتئین آمیلوئید در بافت ها و اندام های سراسر بدن گفته می شود. در صورت درمان نشدن بسیار کشنده است.

ادامه مطلب

لوپوس نوعی بیماری خود ایمنی است. برای این بیماری درمان قطعی وجود ندارد. اما، گزینه های درمانی می توانند علایم را تسکین دهند.

ادامه مطلب

در بیماری لوپوس، سیستم ایمنی بدن به اشتباه به بافت ها و اندام حمله می کند که باعث بروز علائمی همچون راش پروانه ای شکل، درد قفسیه سینه، درد عمومی بدن و غیره می شود. 

ادامه مطلب

گاهی اوقات، سیستم ایمنی بدن به سلول های سالم حمله می کند. این امر باعث بیماری های ایمنی مختلفی می شود. یکی از این بیماری ها " بیماری عروق کلاژن" است که بر بافت های همبند تاثیر می گذارد. 

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...