کانال تلگرام سبز و سالم بپیوندید
منوی اصلی

خراش قرنیه یک خراش سطحی بر روی پنجره محافظ و روشن روی چشم می باشد که قرنیه نامیده می شود. قرنیه ممکن است از طریق تماس با گرد و غبار، خاک، شن، ماسه، تراشه چوب، ذرات فلزی، لنز و یا حتی لبه یک تکه کاغذ خراشیده شود. خراش ناشی از برخی گیاهان (مانند سوزن کاخ) معمولا نیاز به توجه ویژه دارد، زیرا تاخیر در مراقبت از چشم در این وضعیت باعث التهاب در داخل چشم (آماس عنبیه) می شود. 

ادامه مطلب

پیر چشمی بخشی از روند طبیعی پیری چشم است که می تواند به راحتی اصلاح شود. مشخصه پیر چشمی از دست دادن توانایی چشم و تغییر تمرکز خود در دیدن اشیاء که در نزدیکی قراردارند، می باشد. پیر چشمی یک بیماری محسوب نمی شود بلکه بهنگام پیری امری طبیعی است و ممکن است افراد را  در برخی از نقطه زندگی تحت تاثیرقرار دهد. پیر چشمی به طور کلی  در حدود 40 سالگی شروع می شود.

ادامه مطلب

آمبلیوپی ، معمولا تنبلی چشم نامیده می شود،این بیماری زمانی که یکی از چشمها دید درستی نداشته باشد، اتفاق می افتد. اگر این عارضه درمان نشود، چشم آسیب دیده کودکان هرگز به درستی نمی بیندو منجر به اختلال دید دائمی می شود.

 با رشد مغز،  کودک دیگر از دیدن تصاویر "چشم پوشی" میکند و چشم ضعیفتر عمل میکند. به همین دلیل ضروری است که کودک مبتلا به آمبلیوپی  را به طور منظم به چشم پزشک ببرید .

ادامه مطلب

مگس پران یا فلوتر در حقیقت لکه های کوچکی هستند که مدام جلوی چشم به این طرف و آن طرف میروند .این عارضه بیشتر زمانی که به یک چیز روشن ، مانند کاغذ سفید یا آسمان آبی بیشتر توجه می کنید ، رخ می دهد.حرکت این لکه های سیاه مقابل چشم می تواند آزار دهنده باشد ، اما به طور کلی در دید افراد تداخل ایجاد نمی کند.

ادامه مطلب

تغییرات بینایی یکی از راه های است که به شما می فهماند ، در حال پیر شدن هستید . مشکلات چشمی معمولا در ابتدا نامحسوس است و اغلب در میانسالی ​​شروع می شود.با افزایش سن ، لنز چشم دچار انعطاف پذیری کمتری  میشود به طوری که در نزدیکترین فاصله مورد نظر ، بینایی واضح و راحتی را نخواهید داشت. 
 

ادامه مطلب

کوررنگی در واقع همان ندیدن یا تشخیص ندادن رنگها است .برخی افراد هیچ رنگی را تشخیص نمی دهند و دنیا را به صورت خاکستری می بینند.کوری رنگی معمولا در خانواده ارثی می باشد. اگریکی از بستگانتان دچار این عارضه باشد ،ممکن است شما هم به این بیماری مبتلا شوید.

ادامه مطلب

گاهی اوقات، خشکی چشم ممکن است با جریان ریزش اشک فروان همراه باشد که این امر گیج کننده است. زمانی که چشم به اندازه کافی  چرب نباشد این اتفاق می افتد. چشم از طریق سیستم عصبی سیگنالی را برای روان کردن چشم ارسال میکند. در پاسخ، چشم  برای جبران این مشکل  اشک  تولید میکند.وجود خشکی چشم نیز میتواند در نتیجه عمل های جراحی مثل لیزیک بوجود آید .

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...