در خبرنامه سبز و سالم عضو شوید بپیوندید
منوی اصلی

 LLLT یک لیزر یاچراغ LED درمانی است که ترمیم بافت را تسریع میبخشد.
(زخم های پوست،ماهیچه،تاندون،استخوان،عصب ها) التهاب و درد را هنگامی که پرتو ها افکنده میشوند

ادامه مطلب

تزریق ملایم در بافت:شانه
این روش تزریق سرپایی درد حاصل از ورم یا التهاب کیسه مفصلی را تسکین میدهد.بورسا(bursa( یک کیسه ی انباشته است که اصطکاک میان استخوان و عضلات یا تاندون ها را کاهش میدهد.بورسا در نزدیکی مفاصل ِ سرتاسر بدن تشکیل میشود

ادامه مطلب

 

  سکته مغزی به عبارت بسیار ساده وضعیت خونریزی کنترل نشده است که در مغز به سبب عارضه ی مغزی رگی اتفاق می افتد. در نتیجه ی این عارضه فرد از کاهش ناگهانی آگاهی و گاهاً از مشکل فلج برخی از اندام رنج می برد. دلیلی اصلی وقوع این مشکل در بدن انسان به صورت کلی زمانی است که یک شاهرگ یا یک رنگ خونی در مغز مسدود و یا پاره بشود و بنابراین در این موقعیت وضعیتی ایجاد می شد که در آن فرد از کاهش شدید منابع خونی رنج می برد که به طور کلی مسئول حمل اکسیژن و تمام ملزومات و مواد مغذی به مغز است. اکسیژن و سایر مواد مغذی برای کارکرد مناسب مغز بسیار ضروری اند و کمبود این دو ماده اولیه ی مهم وضعیتی را ایجاد می کند که در آن سلول های مغزی از اساس در مدت کوتاهی شروع به مردن می کنند.از این رو برای پرهیز از وضعیت سکته مغزی به واقع بسیار مهم است که تعادلی ظریف در میزان منابع خونی که برای مغز ضروری است حفظ شود.
عوامل اصلی سکته مغزی چیست؟
 

ادامه مطلب

زمانی که دوقلو باردار هستید چه اتفاقاتی برایتان می افتد؟ مطمئنا وزنتان بیشتر از حد معمول افزایش خواهد یافت و به ویتامین ها و مراقبت های بیشتری نیاز دارید. همانطور که لطف دوقلو داشتن داشتن دوبرابر است، نگرانی ها و دردسرهای ان نیز دوبرابر می شود.

ادامه مطلب

پزشکان می گویند استفاده از موبایل و تبلت برای کودکان از 18 ماه به بالا مشکلی ندارد، اما لازم است میزان استفاده از این دستگاه ها کمتر از یک ساعت در روز باشد، به علاوه از رسانه هایی با کیفیت بالا استفاده شود؛ از همه مهم تر اینکه زمانی که کودک از موبایل یا تبلت در حضور والدین استفاده کند. 

ادامه مطلب

در دوران مدرسه و همزمان با انجام فعالیت های مختلف مغز کودکان در حال رشد و تغییر است. غذاهایی که کودکان می خورند بسیار مهم است. سال های کودکی دورانی بسیار مهم برای رشد مغز هستند چرا که تغذیه در این دوران بر روی تمرکز و مهارت های شناختی کودک تاثیر می گذارد.

ادامه مطلب

اگر کمتر از سه بار در هفته روده های شما فعالیت می کنند و یا اگر میزان دفع مدفوع شما کم و سفت است و به سختی دفع می شود، بهتر است بدانید به یبوست مبتلا هستید. علت بروز یبوست همیشه واضح نیست، اما حتی اگر علت دقیق را ندانید، مشکل معمولا به خودی خود رفع می شود.

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه