کانال تلگرام سبز و سالم بپیوندید
منوی اصلی

حمله قلبی دارای علائم خاصی است. شخصی که دچار حمله قلبی می شود برخی از این علائم را از خود نشان می دهد. اما گاهی حمله قلبی بدون نشانه می باشد. به هرحال در صورت بروز حمله قلبی اقدامات فوری لازم است.

ادامه مطلب

بیشتر واکنش ها به نیش و گزش حشرات خفیف می باشد و باعث قرمزی، خارش، سوزش و تورم جزئی می شود. به ندرت رخ می دهد که نیش حشراتی مانند زنبور عسل، زنبور بزرگ، مورچه و عقرب باعث بروز واکنش های شدید شود. برخی حشرات نیز ناقل بیماری هستند، مانند انتقال ویروس نیل غربی. 

ادامه مطلب

سوراخ شدگی معمولا باعث بروز خونریزی شدید نمی شود. به نظر می رسد این نوع زخم بلافاصله بسته می شود. اما این امر به این معنا نیست که زخم نیازی به درمان ندارد. چنین زخمی، مانند سوراخ شدن به وسیله ناخن، به دلیل خطر ابتلا به عفونت خطرناک است.

ادامه مطلب

بیشتر سردردها خفیف هستند و با خوردن یک قرص ضد درد برطرف می شوند. اما برخی سردردها خطرناک هستند و نشانه یک مشکل پزشکی جدی هستند. سردردهای بی دلیل یا سردردهایی که به طور مکرر بدتر می شوند را جدی بگیرید. 

ادامه مطلب

علل درد قفسه سینه ممکن است وجود مشکلات خفیف، مانند مشکلات گوارشی و اضطراب، باشد یا مشکلات خیلی جدی تر مانند حمله قلبی یا آمبولی ریوی باعث بروز این درد می شوند. تعیین یک علت خاص برای درد قفسه سینه کار سختی است. 

ادامه مطلب

گزش انسان ممکن است حتی از حیوان گزیدگی خطرناک تر باشد، زیرا باکتری ها و ویروس های خطرناکی در دهان انسان وجود دارد. پارگی به وسیله پنجه ها و ناخن های انسان هم نوعی انسان گزیدگی محسوب می شود. 

ادامه مطلب

در صورت بلعیدن یک جسم خارجی، این جسم از سیستم گوارشی عبور می کند و خارج می شود. اما گاهی برخی اشیا در داخل مری گیر می کنند. مری لوله ای است که گلو و معده را به هم متصل می کند. اگر جسم خارجی در مری گیر کند، لازم است که خارج شود.

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...