کانال تلگرام سبز و سالم بپیوندید
منوی اصلی

هنگامی که با عطسه، سرفه ، درد، تب و احساس دردعضلانی از خواب بیدار می شوید چگونه باید تشخیص داد که دچار کدام بیماری شده اید ؟ هردوی این بیماری ها در فصول سرد سال رخ می دهد ، اما آیا به درستی می دانیم این دو بیماری چه تفاوت هایی با هم  دارند ؟  

ادامه مطلب

نوروم آکوستیک تومور غیر بدخیم عصب هشتم مغزی است. همچنین به عنوان عصب دهلیزی حلزونی شناخته می شود  که گوش داخلی را به مغز متصل می کند و دارای دو بخش مختلف است . یک بخش  در انتقال صدا درگیر می شود و دیگری کمک می کند تا اطلاعات را از گوش داخلی به مغز ارسال کند.

ادامه مطلب

 سرطان گلو اغلب به دو دسته تقسیم می شود . سرطان حلق و سرطان حنجره . سرطان حلق در حلق (لوله توخالی که از پشت بینی شروع شده و به سمت پایین تا ناحیه گردن پیش می رود  ) و سرطان حنجره در حنجره (جعبه صدا)  شکل می گیرد .

ادامه مطلب

در این مقاله روش هایی به افراد مبتلا به آلرژی توصیه می شود تا بتوانند خارج از منزل تمرینات ورزشی انجام دهند. 

ادامه مطلب

باروتروما گوش زمانیکه فشار هوا بین گوش میانی و محیط اطراف در تعادل نباشند  ، رخ می دهد .انسداد شیپور استاش از اصلی ترین علت باروتروما گوش است. شیپور استاش در بازگرداندن تعادل در طول تغییرات فشار نقس بسزایی دارد و معمولا با همان سرعت عکس العمل نشان نمی دهد. خمیازه کشیدن ماهیچه های باز کننده شیپوراستاش را فعال میکند و به گوش میانی اجازه می دهد تا هوای درون گوش را به تعادل برساند .
تغییر ارتفاع  یکی از شایع ترین علت این بیماری است.

ادامه مطلب
مقالات تصادفی

آخرین ویدئو های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
دکتر مصطفی امیری پزشکان سبز و سالم آماده پاسخ گویی به شماست
تکمیل اطلاعات مربوط به سوال
متن سؤال شما:

در صورت تمایل می توایند نام و ایمیل خود را وارد کنید تا پاسخ های ارسال شده توسط متخصصین ما برای شما، اطلاع رسانی شود.

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...