منوی اصلی
انتخاب بخش بندی سوالات
وقت بخیر نوزاد ۵ ماه و نیمه ای دارم که از ابتدای تولد شبها دیر میخوابید حدود ساعت ۱ حدود ۲ ماه است که شبها تا ۳ یا ۵ صبح نمیخوابد و روزها تمایل به خواب دارد.حدود 2هفته صبح ها حدود ۹ بیدارش میکردیم و سعی میکردیم تا اخر شب زیاد نخوابد ولی خیلی بیقراری میکرد و اذیت میشد و در اخر باز ساعت ۲_۳خواب میرفت !با این شرایط وقتی دیدیم فایده ندارد و تغییر محسوسی ایجاد نمیشود وفقط اذیت میشود الان میگذاریم هر وقت خودش خواست بیدار شود و بخوابد که میشود حدود ۲_۳نیمه شب!لطفا راهنمایی کنید چه کار کنیم تا فرق روز و شب را متوجه شود!ممنون
پاسخ
دکتر ندا فرزانه دکتر ندا فرزانه
۴۸ / ۱۰ / ۱۱ | ساعت ۴ ق.ظ

با سلام

سیکل خواب و بیداری بیولوژیک در نوزاد مثل فرد بالغ نیست و نیاز به خواب نوزاد متفاوت از بچه و فرد بالغ است و در طول رشد به سمت سیکل خواب و بیداری ۲۴ میرود.در ابتدا نیاز هست که به متخصص اطفال برای بررسی از لحاظ مسایل جسمی مراجعه نموده و درصورتیکه مورد ارگانیک مرتبطی پیدا نشد،برای تنظیم تدریجی ساعت خواب و بیداری با متخصص روانپزشک اطفال مشاوره نمایید.

تهران-بالاتر از ایستگاه مترو قلهک-کوچه امامزاده-جنب فروشگاه جامبو-طبقه دوم-واحد 6 2122616377

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تخفیف لیزر موهای زائد ویژه ماه رمضان
مقالات تصادفی

آخرین چند رسانه ای های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه