منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

توده سینه مشکوک

Suspicious breast lumps

توده سینه(پستان) یک رشد بافتی است که داخل سینه اتفاق می افتد.بیشتر توده های سینه خطرناک نیستند، اما مهم است که پزشک آنها را به دقت معاینه و ارزیابی کند.

شرح بیماری

توده سینه(پستان) یک رشد بافتی است که داخل سینه اتفاق می افتد. یافتن یک تود در سینه می تواند ترسناک و مضطرب کننده باشد. بیشتر توده های سینه خطرناک نیستند، اما مهم است که پزشک آنها را به دقت معاینه و ارزیابی کند.
توده سینه ممکن است نتیجه ی موارد زیر باشد:
•    کیست سینه(پستان). چنانچه توده ی سینه ای یافتید که به نظر گرد، صاف و سفت می آید، آن می تواند یک کیست باشد- یک مجرای شیری رنگ متسع شده، پر شده با مایع. یک کیست سینه می تواند بزرگ یا کوچک بوده و بافت دور سینه ممکن است شل شود. یک کیست سینه ممکن است پیش از دوره ی قاعدگی ظاهر شود و پس از آن از بین برود.
•    تغییرات فیبروکیستیک سینه(پستان). در صورت داشتن تغییرات فیبروکیستیک سینه، ممکن است شخص احساس پر بودن سینه با نواحی غده مانند یا برآمده کند. سینه ممکن است به نظر شل بیاید. بسیاری از زنان تغییرات فیبروکیستیک سینه را ،مرتبط به دوره های قاعدگی، تجربه می کنند که عموما پس از دوره ی قاعدگی بهبود می یابد.
•    فیبرو آندنوماس(Fibroadenomas). فیبرو آندنوماس ها جامد و سفت هستند، تومور های سینه ی غیر سرطانی هستند که صاف بوده و به آسانی در صورت فشار دادن یا لمس کردن زیر پوست می روند. یک فیبرو آندنوماس ممکن است بزرگتر شود. عوامل مرتبط با رشد فیبرو آندنوماس عبارتند از بارداری، استفاده از هورمون درمانی یا قاعدگی.
•    آسیب ها وعفونت ها. یک آسیب شدید به بافت سینه یا اعصاب کنار آن می تواند باعث توده سینه شود. پزشکان این وضعیت را به عنوان بافت مردگی چربی توصیق می کنند. یک مجموعه از مایعات عفونی در بافت سینه همچنین می تواند باعث توده سینه شود که معمولا با درد متمرکز سینه و التهاب پوستی مرتبط است. 
•    سرطان سینه. توده سینه ای بی درد، سفت، با شکلی نامعین و متفاوت بافت دور سینه است ممکن است سرطان سینه باشد. پوست پوشاننده ی توده ممکن است به نظر قرمز، گود یا حفره دار مانند پوست یک پرتغال باشد. اندازه ی سینه و شکل آن ممکن است تغییر کند یا ممکن است ترشحاتی از نوک سینه بیرون بریزد.
تنها با معاینه و ارزیابی پزشک می توان به آزمایش های لازم و تشخیص نوع توده ی سینه شخص پی برد.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
سینهپستانتودهکیست
مقالات مرتبط
از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه