منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

تومورهای استرومال دستگاه گوارش

(gastrointestinal stromal tumors (gists

تومورهای استرومال دستگاه گوارش (GISTs) مختص دستگاه گوارش هستند و بیشتر در معده و روده کوچک دیده می شوند. این تومورها می توانند بذخیم یا خوش خیم باشند. 

شرح بیماری

تومورهای استرومال دستگاه گوارش (GISTs) تومورهایی هستند که در دستگاه گوارش تشکیل می شوند_ اغلب در معده یا قسمت فوقانی روده کوچک. این تومورها در سلول های عصبی فرستنده سیگنال منقبض کننده اندام های گوارشی شروع می شوند_ این اعصاب با فرستادن سیگنال های ویژه باعث حرکت غذا در دستگاه گوارش، هضم و فرایندسازی می شوند.

 

تومورهای استرومال دستگاه گوارش می توانند در هر نقطه ایی از دستگاه گوارش تشکیل شوند، مانند:

  • مری
  • معده
  • لوزالمعده
  • روده کوچک
  • آپاندیس
  • روده بزرگ
  • راست روده


تومورهای استرومال دستگاه گوارش می توانند سرطانی (بدخیم) یا غیر سرطانی (خوش خیم) باشند. نوع بدخیم اغلب به کبد گسترش می یابد.


گزینه های درمانی عبارتند از جراحی و دارو درمانی. 

 

 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
GISTsتومورهای دستگاه گوارش
مقالات مرتبط
از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه