منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

آملوبلاستوما

Ameloblastoma

آملوبلاستوما یک تومور نادر و خوش خیم است که اغلب اوقات در فک و در نزدیکی دندان مولر ایجاد می شود . 

شرح بیماری

آملوبلاستوما یک تومور نادر و خوش خیم است که اغلب اوقات در فک و در نزدیکی دندان مولر ایجاد می شود . آملوبلاستوما در سلول هایی که محافظ پوشش مینای دندان را فرم می دهند ، ظاهر می شود .

آملوبلاستوما در آقایان نسبت به خانم ها شایع تر است . اگرچه آملوبلاستوما در هر سنی قابل تشخیص است ، اما اغلب در سنین 30 تا 40 سالگی تشخیص داده می شود .

آملوبلاستوما می تواند بسیار تهاجمی در استخوان فک رشد کند  و موجب تورم و درد شود . سلول های آملوبلاستوما بسیار به ندرت به نواحی دیگری از بدن مانند غدد لنفاوی در گردن و ریه ها گسترش می یابند .
 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
آملوبلاستوماتومور نادر و خوش خیمبیماری دندانیدهان و دندان
مقالات مرتبط
از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه