منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

نیمن پیک

niemann-pick


این بیماری  میتواند هر گروه سنی را دچار کند ولی بیشتر اطفال را مبتلا میکند 

شرح بیماری

 

این بیماری  میتواند هر گروه سنی را دچار کند ولی بیشتر اطفال را مبتلا میکند .نوع اول و .دوم و سوم این بیماری بر توانایی بدن در سوخت وساز چربی ها (کلسترول و لیپید ها ) مؤثر است.زمانی که کلسترول و سایر لیپید ها به میزانی زیادی در سلولها انباشته می‌شوند ، باعث بروز اختلال در عملکرد این سلولها و در نهایت  مرگ آن‌ها می‌شوند .بیماری نیمن پیک قادر است تا بر مغز ،اعصاب ،کلیه ها ،طحال و مغز استخوان اثر گذارد  و در موارد حاد این بیماری شش ها را گرفتار میکند .نابودی پیشرونده ی مغز و اعصاب  و ارگانها عامل اصلی بروز علایم است .بیماری یاد شده ارثی بوده و هیچ درمان شناخته شده‌ای ندارد ولی هنوز تحقیقاتی در این زمینه صورت میگیرد .

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
نیمن پیکمرگ سلولینابودی اعصاباسیب مغزسوخت و ساز چربی
مقالات مرتبط
از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه