منوی اصلی
بهترین متخصصین و مراکز مغزواعصاب و روان در تهران

بیماری های شبکیه

retinal diseases

شبکیه لایه ای نازک  در دیواره ی داخلی پشتی چشم است 

شرح بیماری

 


شبکیه لایه ای نازک  در دیواره ی داخلی پشتی چشم است . این بخش دارای میلیون ها  سلولهای حساس به نور  و سلولهای عصبی  است که اطلاعات بصری را دریافت کرده و سامان دهی میکنند .شبکیه شما اطلاعاتی را به عصب بینایی می فرستد  و باعث میشود تا شما بتوانید اشیا را ببینید .
بیماری های شبکیه  ای میتوانند به هر بخشی از شبکیه اسیب رسانند .بیماری های موثر بر لبه ی شبکیه ،به  دید پیرامونی اسیب میرسانند .تعدادی از بیماری های هم به بخشی  از شبکیه اسیب میرسانند که مسئول بینایی مرکز است ( حفره ی شبکیه و ماکولا ) 
علائم و درمان بسیاری از بیماری های شبکیه ای مشابه  هستند .هدف اصلی روش های درمانی  متوقف سازی و یا کاهش سرعت  پیشرفت بیماری و یا  بهبود ،بازیابی  و حفظ بینایی فرد است . 

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
شبکیهبیماری های شبکیهماکولا
مقالات مرتبط
از پزشکان ما بپرس
سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

برای انتقال به ربات پرسش و پاسخ پزشکی کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه