منوی اصلی
انتخاب بخش بندی سوالات
سلام الان من دو سال است که موقعه غذای چرب سرفه دارم دلیل این سرفه چیست
پاسخ
مرکز تحقیقات سبزوسالم
۴۸ / ۱۰ / ۱۱ | ساعت ۴ ق.ظ

سلام، دوست عزیز عوامل مختلفی ممکن است موجب بروز این حالت گردد مانند تنفس (گاهی با تنفس ممکن است مواد غذایی یا آشامیدنی به طور اتفاقی وارد نای یا لوله های هوا شود) بیماری رفلکس معده (هنگامی که اسید معده به ریه باز میگردد، به اصطلاح رفلکس معده نامیده میشود. هنگامی که این اتفاق میافتد، غذا و آشامیدنی که به بالا برمیگردند، همراه با سرفه ای هستند که عکس العمل بدن به سوزش سرمعده ناشی از اسید معده است) اشکال در بلع غذا (اشکال در بلع غذا در بیشتر موارد با سرفه هنگام مصرف مواد غذایی یا آشامیدنی همراه است) زنکر (سرفه میتواند یکی از نشانه های بیماری زنکِر دیورتیکولا باشد. هنگام غذا خوردن، تکه های غذا در حفره پشت گلو گیر کرده و باعث به وجود آمدن یک توده میشود. اگر این مشکل به وجود بیاید، حساسیت به وجود آمده ودر نتیجه، باعث سرفه می شود) و حساسیت به مواد چرب. دوست عزیز توصیه میشود برای بررسی و تشخیص علت این موضوع توسط پزشک متخصص داخلی معاینه شوید.

برای پرسیدن سوالات پزشکی خود، می توانید به ربات تلگرام هوشمند سبزوسالم مراجعه کرده و سوالات خود را از پزشکان متخصص بپرسید.
آدرس ربات تلگرام سبزوسالم:

https://t.me/askq_bot
تخفیف لیزر موهای زائد ویژه ماه رمضان
مقالات تصادفی

آخرین چند رسانه ای های پزشکی و سلامت

آخرین تست های سلامتی

درمان بی خوابی بدون دارو (کلیک کنید)
اینجا باهوش تر میشوید!
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه