درمان های طبیعی برای داشتن پوستی درخشان! (2)
استفاده ازدرمان های طبیعی علاوه برصرفه جویی درزمان و پول تأثیرزیادی برروشن شدن پوست می گذارد.

     ژل آلوئه ورا
آلوئه ورا به کاهش هیپرپیگمانتاسیون و بازگشت رنگ اصلی پوست کمک می کند.
همچنین اثر خنک کننده آلوئه ورا به بازسازی سلول های جدید و بازسازی بافت آسیب دیده، که برای سلامت پوست مهم است، کمک می کند.

این درمان با استفاده از ژل صبر زرد ساده می تواند لکه های تیره را روشن کرده و رنگ  پوست را بهبود بخشد.
1.    لایه های بیرونی برگ آلوئه ورا را فشار دهید تا ماده ژله مانند ازآن خارج شود.
2.     ژل را برروی پوست خود بمالید.
3.    پس از حدود 30 دقیقه آن را با آب بشویید.
4.    این کاررا حداقل دو بار در روز به مدت دو هفته انجام دهید.
 
   
 پاپایا
پاپایا به طور منظم دردرمان های مختلف زیبایی استفاده می شود و به روشن شدن رنگ پوست کمک می کند.  پاپایا دارای خواص سفیدکنندگی طبیعی است و مواد مغذی مختلف در آن موجب می شود که پوست شما درخشان وسللم باشد.
•     پاپایا میوه ای است که ازخواص پاکسازی آن برای ازبین بردن تیرگی پوست استفاده می شود.  
•    قسمت داخلی پوست پاپایا را برروی صورت خود ماساژداده و بگذارید خشک شود.  سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.  انجام روزانه این  کارپوست شما را درخشان می کند.
•     یک پاپایای رسیده را له کنید وبا یک فنجان آب لیموی تازه مخلوط کنید.  سپس آن را به تمام صورت و گردن خود بمالید و پس ازحداقل 30 دقیقه با آب سرد بشویید .  این ماسک را حداقل یک بار درهفته استفاده کنید و متوجه تغییر قابل مشاهده در پوست خود بشوید.


      زردچوبه
زرد چوبه اغلب برای بهبود رنگ پوست استفاده می شود.  این ماده که محتوای نوعی ملانین است به حفظ رنگ پوست کمک می کند. همچنین زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدان است که  برای سلامت کلی پوست مفید هستند.
•    زردچوبه و خامه را بصورت یک خمیرغلیظ درآورده بر روی پوست بگذارید و اجازه  دهید خشک شود.  سپس آن را با آب ولرم  بشویید.   این درمان ساده اگربطورمنظم انجام شود،  واقعا برای روشن شدن پوست مؤثر است.
•    مخلوط دو قاشق چای خوری آرد نخود، یک دوم قاشق چای خوری پودر زردچوبه و یک قاشق چای خوری آب لیمورا به صورت مالیده و پس از 20 تا 25 دقیقه یا تا زمانی که خشک شود، با آب ولرم بشویید.  

 

     خیار
خیارحاوی کلاژن است و انعطاف پذیری پوست شما را تضمین می کند.  خیار همچنین دارای اثر خنک کنندگی است وبرای انواع پوست مناسب است.
•    برش های خیاررا برروی پوست تیره نیازبگذارید و پس از چند دقیقه آنها را برداشته و پوست خود را با آب ولرم بشوئید.  این کاررا دو بار در روز انجام دهید.   
•    با مخلوط رنده خیاروعسل یک ماسک درست کنید و آن را بر روی صورت و گردن خود بگذارید و پس از 15 تا 20 دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.  برای رسیدن به نتیجه خوب این کاررا دو بار در روزانجام دهید.   
•    یک قاشق چای خوری از آب لیمو و آب خیاررا مخلوط کنید و بر روی صورت خود بمالید.   پس از 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که خشک شود با آب بشویید. این کاررا یک بار در روزانجام دهید.   

     بلغور جو دوسر
بهترین راه برای تحریک و رشد سلول های جدید پوست این است که ازشرسلول های قدیمی پوست خود خلاص شوید.  بلغورجودوسرازپوسته پوسته شدن پوست جلوگیری کرده وآن را انعطاف پذیر و نرم می کند.
•    مخلوط بلغورجو دوسررا با آب گوجه فرنگی مخلوط کرده و بر روی صورت خود  بمالید.  این ماسک را پس از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.  درحال شستشو آن را به آرامی مالش دهید.  این کاربه ازبین رفتن سلول های مرده پوست کمک می کند.  این کاررا هرروزانجام دهید.
•     با مخلوط یک قاشق چای خوری پودربلغورجو دوسر، زردچوبه و چند قطره آب لیمو یک خمیر سفت تهیه کنید.  آن را برروی صورت خود گذاشته و اجازه دهید خشک شود.  ماسک خشک شده را با آب بشویید.  این کاررا روزی  یک بارانجام دهید.

 

این درمان های طبیعی را برای روشن رنگ پوست خود انجام دهید.  درنظر داشته باشید که این کاربسیار مؤثراست اما برای رسیدن به هدف خود به زمان و صبوری نیازدارید. 

همچنین به یاد داشته باشید که داشتن پوست سالم و زیبا مهم است.  بنابراین همه تلاش خود را برای حفظ پوست سالم انجام دهید.

 


 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران