با اینکه بسیاری ازخانم ها می توانند با استفاده ازلوازم آرایشی لب خود را بصورت موقت برجسته تر و بزرگترنشان دهند اما بیشترآنها ترجیح می دهند که با تزریق ژل لبی برجسته برای مدت طولانی داشته باشند.  این کاردرواقع خطوط ریز و چین و چروک لبها را نیزازبین می برد.
تزریق ژل تنها برای زیباترو برجسته ترشدن لبها نیست بلکه می شود با تزریق ژل تناسب میان لب بالا و پایین ایجاد کرد.  همچنین چون با بالا رفتن سن خطوط لب محو می شود وحدود قسمت وسط لب بالایی ازبین می رود، تزریق ژل به زیباترشدن لبها کمک می کند.  
تزریق ژل به حجم لب می افزاید وچین و چروک پوست اطراف لبها را صاف می کند.  
روش کاربه این صورت است که پزشک ابتدا لبها و اطراف آن را ضد عفونی کرده و سپس ازژل مخصوص برای بی حس کردن لب استفاده می کند.  پس از 15 تا 20 دقیقه نوعی ژل که بیشترمواقع اسید هیالورونیک است به لبها تزریق می شود.  این ژل فقط خاص تزریق به لب است.  پروسه تزریق بین 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و چند ساعت بعد می توانید ازروژلب یا برق لب استفاده کنید.
اگرمتوجه جمع شدن ژل دریک قسمت ازلب ویا ورم  لبها شدید درعرض 24 ساعت به پزشک خود اطلاع دهید.  
عوارض جانبی که ممکن است پس ازتزریق ژل اتفاق بیفتد عبارتند ازتورم و کبودی و درموارد بسیارنادر ممکن است بیماربه  تزریق حساسیت نشان بدهد و این امرباعث بروزالتهاب بشود.
تزریق ژل می تواند توسط پزشک عمومی آموزش دیده انجام بشود.  اما جراح پلاسیک صورت و متخصص پوست اطلاعات بیشتری درمورد آناتومی لب ها و روند پیری لب دارند که کمک می کند تفاوت میان یک لب بزرگ را با یک لب زیبا تشخیص بدهند.  
اگر ژل بیش ازحد لازم تزریق شود حجم لب افزایش زیادی پیدا می کند و درنتیجه حرکات لب بد شکل وغیرطبیعی بنظرمی رسد . 


 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران