بیماری دیابت موجب می شود افراد مبتلا به آن به مشکلات پوستی نیزمبتلا شوند.   اما با رعایت بعضی نکات ساده می توان تا حد زیادی ازابتلا به مشکلات پوستی جلوگیری کرد.


•    داشتنن اطلاعات کافی دراین زمینه:  داشتن اطلاعات کافی درمورد این مشکل و عوارض و خطرات آن به پیشگیری ازبروز آنها کمک می کند و شما می توانید این عوارض  را کاهش دهید.

•    کنترل قند خون:  قند خود را درحد طبیعی نگه دارید زیرا بالابودن سطح قند به مشکلات پوستی کمک می کند.
داشتن وزن مناسب ، رعایت رژیم غذایی، کاهش نمک غذا، کنترل فشارخون و ورزش منظم به این امرکمک می کند.

•    پیشگیری ازعفونت:  اگردچارنوروپاتی (آسیب عصبی) ناشی ازدیابت هستید ممکن است حتی با یک خراش یا بریدگی کوچک دچارمشکل بشوید.  نگذارید یک مشکل کوچک تبدیل به معضل بزرگی بشود.  پاها و میان انگشتان پای خود را بطورمرتب ازنظرزخم جدید و یا زخم های قدیمی چک کنید.

•    درمان سریع زخم ها:  درصورت مشاهده حتی یک خراش یا بریدگی کوچک و یا هرچیزنگران کننده دیگربلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

•    استفاده ازپوشش مناسب:  شما می توانید با رعایت نکاتی ساده  ازبروزبریدگی و خراش روی پوست خود پیشگیری کنید.  هنگام پیاده روی و انجام کارهای باغبانی شلواربپوشید و ازکفش های مناسب وبدون پاشنه استفاده کنید.  

•    جلوگیری ازخشکی پوست:  خشکی بیش ازحد پوست باعث بروز مشکلات بسیاری می شود.
o     پوست زیر بغل، انگشتان پا و کشاله ران خود را تمیز و خشک نگهدارید اما نه بیش از حد. استفاده از پودر تالک به رفع این مشکل کمک می کند.
o     ازآب ولرم برای دوش گرفتن یا حمام استفاده کنید و ازصابون  و شامپوی ملایم استفاده کنید.  مصرف دئودورانت یا پاک کننده های معطر می تواند موجب خشکی پوست های حساس بشود.
o    اگر پوست شما خشک است ازمرطوب کننده استفاده کنید.  بهترین زمان برای مصرف مرطوب کننده  پس از  دوش یا حمام است ، هنگامی که پوست هنوزمرطوب است.
o    مرطوب کننده را به آرامی روی زیر بغل، سینه  و بین انگشتان پا بمالید.

مراقبت های اولیه ازپوست می تواند  به جلوگیری از مشکلات بعدی کمک کند.  
اگر متوجه بریدگی ، خراش، و یا کبودی نگران کننده ای شدید با پزشک معالج خود و یا متخصص پوست تماس بگیرید.

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران