مطالعات انجام شده نشان میدهند که پزشکان باید در خصوص کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی احتیاط نمایند  زیرا کاهش بیش از اندازه فشار خون در این افراد میتواند باعث بروز حملات قلبی شود .
دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که فشار خون پایین همانند فشار خون بالا میتواند تأثیری در بروز حملات قلبی داشته باشد .

فشار خون چگونه اندازه‌گیری می‌شود ؟

فشار خون با واحد میلی مترر جیوه اندازه‌گیری می‌شود  و به صورت فشار سیستولیک -فشار خون بر دیواره رگها با ضربان قلب  - بر فشار دیاستولیک -فشار خون بین ضربانهای قلب  نشان داده می‌شود .
120 بروی 80 و یا 120/80 همان فشار خون ایده‌آل است .انجمن قلب آمریکا اعلام کرده است که یک نفر از میان سه نفر آمریکایی به فشار خون بالا دچارند .
ابتلا به فشار خون بالا میتواند باعث بروز بیماری‌های قلبی ،حملات قلبی ،سکته  و بیماری‌های کلیوی شود .

مطالعات انجام شده 

در این مطالعه 22672 نفر از 45 کشور شرکت کردند که به دلیل ابتلا به فشار خون بالا از داروهای درمانی مصرف می‌کردند 
بنا بر یافته های محققان ،فشار خون بالای 140/80 با افزایش احتمال ابتلا به حملات قلبی  سکته در ارتباط است .

همچنین فشار سیستولیک بالای 120 میلیمتر جیوه و فشار دیاستولیک زیر 70 میل لیتر جیوه با افزایش احتمال مرگ و میر  و حملات قلبی  و بستری شدن به دلیل ابتلا به نارسایی‌های قلبی  در ارتباط است .

احتیاط در خصوص درمان فشار خون 

اهمیت درمان فشار خون بالا کاملاً مشخص است ولی کاهش بیش از اندازه فشار خون میتواند برای بیماران قلبی خطرناک باشد  و فشار خون 120/70 و زیر آن برای این افراد توصیه نمیشود .
البته هرچه فشار خون کمتر باشد احتمال بروز سکته هم کاهش می‌یابد .
محققان باور دارند که باید مطالعاتی در خصوص فشار خون ایده‌آل صورت گیرد ولی آن‌ها توصیه میکنند که درمان فشار خون در بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی با احتیاط صورت گیرد .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران