مطالعات انجام شده نشان میدهند که مصرف دوز بالایی از مکمل های روغن ماهی در طی شش ماه  باعث می‌شود تا عملکرد قلبی بیماران مبتلا به حملات قلبی بهبود یابد  و امکان بروز زخم نیز کاهش یابد .
هنوز مشخص نیست که دوز بالای امگا 3 موجود در روغن ماهی چگونه به بهبود وضعیت قلب کمک میکند ولی نتایج بدست آمده مثبت هستند .
در مطالعه‌ای 360 نفر از کسانی که به حملات قلبی دچار شده بودند  ،به مدت شش ماه مورد بررسی قرار گرفتند .به نیمی از آن‌ها 4 گرم از اسید های چرب امگا 3 به مدت شش ماه داده شد و به نیمی دیگر هم از دارونما ها داده شد .
معمولاً پزشکان مصرف 1 تا 2 گرم از مکمل های امگا سه را به صورت روزانه پیشنهاد میکنند  و این در حالی است که فرد به کلسترول بالا مبتلا است (نوعی از چربی های خونی )
ام ار ای های قلبی نشان میدهند که بیمارانی که روزانه از 4 گرم از اسید های چرب امگا 3 مصرف می‌کردند ،به میزان 6 درصد بهبود عملکر قلبی و کاهش زخم های مناطق دیگر قلبی را تجربه کردند .
محققان باور دارند که باید تحقیقاتی در خصوص امکان کاهش مرگ و میر به دلیل مصرف امگا 3 صورت گیرد .ایا مصرف این ماده میتواند نتیجه‌ای بهتر از 6 درصد بهبود وضعیت قلبی و کاهش زخم ها داشته باشد ؟
در مطالعات قلبی دوز کمتری از امگا 3 به بیماران داده میشد و نتایج بدست آمده نیز ترکیبی بودند .تاثیر امگا 3 بر سلامت قلب توسط مطالعات زیادی مورد بررسی قرار گرفته است .
مصرف روزانه 4 گرم از مکمل های روغن ماهی میتواند روند بهبود قلب را تسریع کند ولی باید مطالعات بیشتری در این زمینه صورت گیرند .
محققان امیدوارند که مطالعات بیشتر در این زمینه بتواند علت اثر مثبت دوز بالایی از  اسید های چرب امگا 3 بر قلب را مشخص نماید .
اسید های چرب امگا 3 باعث می‌شوند تا انقباض قلب راحت‌تر صورت گیرد  و تورم مناطق سالم قلب کاهش یابد .
روغن ماهی از سالها پیش برای کاهش فشار خون  و التهاب  و کاهش سرعت بروز پلاک های مسدود کننده ی شریانها ،کاهش امکان لختگی  و کاهش امکان بی نظمی در ضربان قلب به کار برده شده است 
بنا بر انجمن پزشکی آمریکا ،سالمون ،تن ،ساردین ،ماهی خالخالی ،شاه ماهی و ماهی قزل الا منابع خوبی از امگا 3 هستند .روغن ماهی حاوی نوعی از اسید های چرب است که بدن شما به آن نیاز داردولی خود نمیتواند تولید نماید .
در‌واقع مصرف دوز بالایی از اسید های چرب امگا 3 پس از حملات قلبی میتواند به بهبود وضعیت قلبی کمک نماید ولی نمیتواند میزان مرگ ناشی از مشکلات قلبی را کاهش دهد .در این مطالعه وضعیت قلب توسط ام ار ای بررسی شد .
بیمارانی که به حملات قلبی دچار شده‌اند ،باید حتماً به رژیم غذایی و ورزش  و کاهش استرس توجه نمایند و این موارد ارتباطی با مطالعات انجام شده در این زمینه ندارند .
حتماً پیش از مصرف مکمل های غذایی با پزشک خود مشورت نمایید .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران