چگونگی مراقبت مناسب از پوست مبتلا به آکنه و روزاسه دردرمان این بیماری مؤثراست.

بهترین راه برای تمیز کردن پوست مبتلا به آکنه یا روزاسه چیست؟
ابتدا به آرامی چربی وآلودگی سطحی پوست را با محصولات پاک کننده ملایم  بشویید و مطمئن شوید که پوست را به طور کامل آبکشی کرده اید.    
اسکراب کردن پوست آکنه را بدترمی کند زیرا باعث ازبین رفتن چربی پوست و درنتیجه افزایش التهاب می شود. شوینده ها و پاک کننده های قوی، صابون های قلیایی، و محصولاتی که پایه الکل دارند، ممکن است پوست را بیشتر تحریک کنند.
داروهایی که برای درمان آکنه و روزاسه تجویزمی شود، ممکن است پوست را قرمز، خشک و ملتهب کند.

آیا باید از مرطوب کننده استفاده کنیم؟
بیشترافراد عقیده دارند که برای درمان آکنه باید ازمرطوب کننده استفاده کنند.  
اگر روزانه ازمرطوب کننده استفاده نکنید، براثر مصرف کردن داروهای آکنه پوست خشک وقرمزمی شود. مصرف مرطوب کننده با اثرات این داروها مقابله می کند.
افراد مبتلا به آکنه باید ازیک مرطوب کننده بدون چربی که  نافذ پوست را مسدود نکند، استفاده کنند.  ازمصرف مرطوب کننده های حاوی روغن های معدنی سنگین باید اجتناب شود، اما محصولات حاوی روغن های سیلیکون مانند dimethicone  انتخاب های خوبی هستند.
پوست افراد مبتلا به روزاسه حساس تر است و ممکن است به مواد تشکیل دهنده موجود در داروهای تجویزی و محصولات مراقبت کننده ازپوست واکنش نشان دهد.  
مصرف مرطوب کننده های حاوی سرامید،  گلیسیرین  یا اسید هیالورونیک معمولاً به خوبی تحمل می شود و به پوست های حساس و آب رسانی پوست کمک خواهد.   


آیا باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنیم؟
چون اشعه ماورای بنفش (UV)  نورخورشید و منابع نورمصنوعی  آکنه و روزاسه را تشدید می کند به همین جهت مصرف روزانه کرم های ضد آفتاب که در برابر اشعه UVA و UVB  ازپوست محافظت می کند توصیه می شود.
کرمهای ضد آفتاب جدید که حاوی اکسید روی هستند نسبت به محصولات قدیمی ترمانند مسدود کننده های اکسید روی و تیتانیوم دی اکسید نرمترو صافتر هستند و بافت سبک تری دارند.   
مصرف اسپری و کرم های ضد آفتاب بر پایه ژل برای افراد مبتلا به آکنه یا پوست چرب اثربهتری دارد.  

آیا لوازم آرایشی به پوست مبتلا به آکنه و روزاسه آسیب می رساند؟
خوشبختانه لوازم آرایشی و بهداشتی با فرمول ضد جوش و مخصوص پوست های چرب ساخته شده و مرتب پیشرفت می کنند. 
شما می توانید قرمزی و جوش آکنه و روزاسه را با لوازم آرایشی بپوشانید.  
مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی با پایه مواد معدنی  که شامل فرمول پودر سیلیس، دی اکسید تیتانیوم، اکسید روی است و چربی پوست را جذب و قرمزی را استتارمی کند وتحریک کننده  آکنه و روزاسه نیست، توصیه می شود. این فرآورده ها حاوی ضد آفتاب هم می باشد.    


 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران