مواردیکه باید در خصوص سفر کردن در دوران بارداری بدانید!

در خصوص سفر کردن و بارداری نگرانی هایی وجود دارد؛ اما اطلاعات گردآوری شده در این مطلب میتواند در رفتن به سفری امن تر و راحت تر به شما کمک کند.

 

آیا اصلا میتوان در دوران بارداری به سفر رفت؟

تا زمانیکه مشکل یا عارضه ای در بارداری شناسایی نشود، سفر کردن در هر مرحله از بارداری امن و بیخطر محسوب میگردد. مناسب ترین زمان برای سفر در دوران بارداری، سه ماهه دوم میباشد. در این مرحله، بیماری صبحگاهی (ویار) سه ماه اول را پشت سر گذاشته اید و تا ورود به سه ماهه سوم که به سادگی خسته تان میکند، چند هفته ای باقی مانده است.

 

سفر زمینی در دوران بارداری

معمولا سفر با اتومبیل، اتوبوس یا قطار در بارداری امن و بیخطر است. اما مواردی وجود دارد که برای سفری امن و بیخطر تر باید رعایت کنید.

-    بستن کمربند ایمنی در هر زمان که سوار بر اتومبیل میشوید، ضروریست. بهتر است جهت محافطت از جنین، کمربند دور شانه را نیز ببندید.

-    در صورتیکه خودتان رانندگی میکنید، سیستم ایربگ را فعال کنید. مزایای ایمنی استفاده از ایربگ مهمتر از هرگونه خطر بالقوه برای شما و جنینتان است.

-    بهتر است حین حرکت اتوبوس، روی صندلی خود بنشینید و بلند نشوید. اگر نیاز دارید به دستشویی بروید موضوع را با راننده در میان گذاشته و پس از توقف کامل اتوبوس، از صندلی خود بلند شوید.

-    معمولا قطار فضای بیشتری جهت حرکت و راه رفتن دارد. گرفتن دستگیره جهت راه رفتن در قطار بسیار ضروریست.

-    تا حد امکان سعی کنید زمان استفاده از اتومبیل، اتوبوس یا قطار را محدود سازید و بیش از 5 تا 6 ساعت در جاده نباشید.

-    از توقفگاه های بین جاده برای استراحت و قدم زدن استفاده کنید و کمی حرکات کششی انجام دهید تا جریان گردش خون تداوم داشته باشد.

 

سفر با هواپیما در دوران بارداری

سفر با هواپیما برای زنان بارداری بیخطر محسوب میگردد. با این حال، موارد زیر را نیز در نظر بگیرید تا سفری بیخطر تر داشته باشید:

-    اکثر خطوط هوایی تا ماه هشتم بارداری به زنان اجازه ورود میدهند. معمولا مسافرت در ماه نهم بارداری نیاز به مجوز پزشک دارد.

-    اکثر خطوط هوایی مجهز به یک راهرو باریک و یک سرویس بهداشتی کوچک هستند که راه رفتن در آنها بسیار سخت و دشوار است. به دلیل تلاطم های بالقوه که میتواند سبب لرزش هواپیما شود، حتما حین حرکت در راهرو، پشتی صندلی ها را محکم بگیرید.

-    بهتر است یک صندلی کنار راهرو انتخاب کنید که به شما اجازه نشست و برخاست آسانتر به دستشویی را بدهد و یا به راحتی بتوانید پای خود را دراز کنید.

-    هواپیمایی را انتخاب کنید که فشار هوای داخل آن تنظیم شده باشد و از هواپیماهای کوچک اجتناب کنید. در صورتیکه تصمیم دارید سوار بر هواپیماهای کوچک شوید، از اوج گرفتن در ارتفاعات بالای 2100 متری (7000 پایی) خودداری نمایید.

-    در صورت تردید در خصوص ابتلا به ترومبوز ورید عمقی، از جوراب واریس استفاده کنید.

برای زنانی که بارداری پیچیده ای داشته اند و در معرض خطر زایمان زودرس قرار دارند، توصیه میشود از سفر کردن در هفته 32 ام به بعد اجتناب نمایید.

عوامل خطر که مستلزم رعایت احتیاط میباشند، عبارتند از:

-    کم خونی شدید

-    بیماری های قلبی

-    بیماری های تنفسی

-    خونریزی اخیر

-    شکستگی استخوان فعلی یا اخیر

 

ادامه مطلب ...

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران