هر چقدر شما لذت بیشتری از صرف یک غذا ببرید ،کورتکس اوربیتوفرونتال در مغزتان فعال تر
 می‌شود  و زمانی که از یک فرد خواسته می‌شود تا با گرایش خود به یک ماده غذایی لذیذ مبارزه نماید ،فعالیت این ناحیه کاهش می‌یابد .
تغییر میزان فعالیت در این ناحیه مغز میتواند نشان دهنده ی تأثیر متفاوت روش‌های جراحی کاهش وزن برا ی افراد باشد .
جراحی بایپس معده نوعی متد است که در آن بخشی از معده فرد برداشته می‌شود تا معده کوچک‌تری داشته باشد و این کار باعث می‌شود تا فرد کاهش وزن 20 تا 25 درصدی را تجربه نماید .
در جراحی باند معده هم نوعی باند به دور معده بسته می‌شود که در عرض چندین هفته متورم می‌شود .این روش به کاهش 15 تا 20 درصدی وزن منجر می‌شود .افرادی که از بایپس معده برای کاهش وزن استفاده کرده‌اند ،عنوان میکنند که هیچ تمایلی به مواد غذایی پرکالری ندارند و افرادی که از روش دوم استفاده کرده‌اند ،باور دارند که گرسنگی زیادی را تجربه نمی‌کنند ولی باز هم به این مواد غذایی تمایل دارند .
اسکن مغزی برای افرادی که از جراحی بایپس معده استفاده کرده بودند،هم انجام شد و نتایج نهایی نشان داد که میزان فعالیت کورتکس اوربیتوفرونال در این افراد در مقایسه با کسانی که جراحی باند معده را گذرانده بودند ،کمتر است .
شاید یکی از دلایل اثر بخشی بایپس معده این است که تغییراتی در گرایش به مصرف مواد غذایی شیرین بوجود می‌آید که با فعالیت‌های قشر یاد شده از مغز نشان داده می‌شود .
محققان باور دارند که این حالت با تغییرات هورمونی نیز همراه است و حتی این افراد با مصرف مواد غذایی پرکالری کمی بیمار می‌شوند و همین وضعیت باعث می‌شود تا به کل از این غذاها صرف نظر کنند .
تحقیقات جدید نشان میدهند که تخم مرغ ،لوبیا ،سوسیس بهترین گزینه برای آغاز روز هستند .صبحانه میزان سوخت و ساز بدن در طی روز را تنظیم میکند و یک وعده غذایی چرب به بدن کمک میکند تا این چربی ها در زمانی دیرتر بسوزند .
بر عکس آن غذاهای سرشار از کربوهیدرات به بدن کمک میکنند تا فقط کربوهیدراتها را بسوزانند .
بنا بر مطالعات انجام شده ،مصرف صبحانه های سرشار از کربوهیدرات باعث می‌شود تا  انرژی شما از مصرف کربوهیدراتها تأمین شود  ولی صرف یک صبحانه چرب به تأمین انرژی تان از طریق کربوهیدراتها یا چربی ها منجر خواهد شد .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران