1.سلنیوم 

سلنیوم نوعی انتی اکسیدان قوی است که از سلولهای شما در برابر اسیبهای التهابی حفاظت کرده  و خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ میکند .عملکرد سلنیوم با ویتامین ای و آ مطلوب است که در اجیل برزیلی ،گردو و بادام و فلفل دلمه ای یافت می‌شوند .سایر مواد غذایی سرشار از سلنیوم عبارتند از :ماهی ،مرغ ،سیر و پیاز ،گوشت و غلات کامل.میتوان سلنیوم های رژیمی را در اجیل  و سرئال یافت که که به زیبایی و نرمی پوست شما کمک میکنند .

2.اسید های چرب امگا 3

لوبیا ،مرغ ،تخم بذر کتان  و خرچنگ ،ساردین  و سالمون و ماهی خالخالی سرشار از زینک و اسید های چرب امگا  3 هستند .این مواد از بروز اکنه های پوستی جلوگیری کرده و ویتامین آ را جذب میکنند تا پوست ظاهری زیبا و سالم داشته باشد .اسید های چرب امگا 3 التهاب را کاهش داده و اکنه را کنترل میکنند .همچنین آن‌ها لکه های پوستی را رفع میکنند .

3.چای سبز 

چای سبز دارای مزایای بسیاری بوده  و از بروز اکنه جلوگیری میکند .این مواد حاوی انتی اکسیدان کاتچین هستند که نوعی ماده ضد التهاب مؤثر است .

4.انتی اکسیدانها 

پرتقال ،خربزه و گوجه‌فرنگی سرشار از ویتامین ث هستند که دیواره سلولی را تقویت کرده و از  پوست در برابر لکه ها حفاظت میکند .بیوفلاوونوئید ها هم نوعی ماده ضد التهاب طبیعی هستند که قدرت بهبود ویتامین ث را افزایش میدهند .موادی مانند بادام ،تخم مرغ ،توت فرنگی ،سبزیجات با برگ سبز سرشار از ویتامین ای هستند .این انتی اکسیدانها قادرند تا آسیب های پوستی و اسکار های ناشی از اکنه را درمان نمایند .

5.روغن زیتون 

لوسیون روغن زیتون به راحتی توسط پوست جذب می‌شود و روزانه های پوستی را مسدود نمی‌کند  و به آن‌ها اجازه تنفس میدهد .همچنین روغن زیتون از بروز اکنه های پوستی پیشگیری میکند .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران