روش های متنوعی برای تغذیه بهتر ،کاهش وزن و سالم تر بودن وجود دارند ولی زمانی که ذهن شما با مسائلی همانند مشکلات شغلی ،فشار های خانوادگی و مسائل دشوار روزمره درگیر است ،چیپس تورتیلا ،بشقاب شکلات و مواردی از این دسته خیلی جذاب به نظر می آیند .

چرا زمانی که ذهنمان درگیر موضوعی است ،بیشتر می خوریم و تمام عادات غذایی خود برای لاغری را به فراموشی می سپاریم ؟

بیشتر ما زمانی زیاد می خوریم که خیلی گرسنه نیستیم .محققان بارور دارند که علت پرخوری ما در اعداد و ارقام ،خانواده و دوستان ،رنگ ها و بو ها و مواردی مشابه پنهان است .مطالعات زیادی در خصوص علت پرخوری و مواد غذایی مصرفی ما وجود دارد .
در واقع چاقی و افزایش وزن در آمریکا ارتباطی با دسترسی زیادی به مواد غذایی ،قابلیت خریداری آن ها و جذابیت آن ها دارد .
امروزه برندها و بسته بندی ها و طعم های متفاوتی وجود دارند و ما حدود 6 درصد از در آمد خود را برای مواد غذایی مصرف میکنیم .حتی میتوانیم در مکانهای مختلفی مواد غذایی تهیه کنیم ولی در گذشته این امکان وجود نداشت .
ولی راه حل این نیست که میزان دسترسی به مواد غذایی را کاهش دهیم یا قیمت آن ها را زیاد کنیم و یا حتی غذاهایی خسته کننده و تکراری داشته باشیم ،بلکه باید محیط خود را تغییر دهیم .میتوانید این کار را همین امشب انجام دهید .

پیشنهاداتی در خصوص پرخوری و مقابله با آن 

  1. بشقاب های کوچکی را برای غذاخوردن انتخاب کنید :استفاده از یک بشقاب 9.5 اینچی به جای یک بشقاب 12 اینچی باعث می شود تا شما کمتر بخورید و پس از آن هم به میزان بیشتری احساس سیری کنید .مطالعات نشان میدهند که مصرف غذا در بشقابهای کوچک به نسبت حالت عادی 22 درصد کمتر است .
  2. قاشق و چنگال کوچک تری را برای وعده های غذایی تان انتخاب کنید :این کار میزان مصرف مواد غذایی شما را کاهش میدهد .
  3. هر آنچه از دیده رود،از دل نیز برود:بشقاب های غذا و مواد غذایی خوشمزه را دور از چشمان خود قرار دهید تا برای مصرف آن ها وسوسه نشوید .
  4. دسترسی آسان :دسترسی خود به مواد غذایی سالم را در آشپزخانه بیشتر کنید .میتوانید از کابینت ،قفسه فنجان و حتی یخچال برای قرار دادن این مواد استفاده نمایید .
نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران