ریزش مو دراصل یک روند غیر طبیعی است.  بنابراین هر ریزش غیر طبیعی موزنگ خطری است که بصدا درمی آید.  
آب گرم می تواند به پوست سر آسیب برسانند و باعث خشکی و التهاب پوست سربشود که به نوبه خود می تواند باعث کوچک شدن فولیکول موها شده و درنتیجه  منجر به نازک شدن و ریزش مو می شود.

آب گرم چربی های ضروری مو را که از پوست سر وفولیکول ها محافظت می کنند واز آسیب رسیدن به موها پیشگیری می کند، ازبین می برد.   
اپیدرم دارای یک لایه چربی خارجی برای حفاظت ازپوست درمقابل میکروب ها  است  و پوست  را مرطوب نگه می دارد.

در افراد جوان، لایه چربی پوست سریع تر از افراد مسن جایگزین می شود.  با بالا رفتن سن، افراد تحمل کمتری نسبت به آب گرم دارند که ممکن است موجب  خشکی، خارش، قرمزی پوست و حتی اگزما  بشود.

عواملی مانند ورزش های سنگین، پوشیدن کلاه و طرزخوابیدن موجب ریزش مو می شود،  استفاده ازآب گرم برای شستشوی موها نیزباعث ریزش مو می شود.  

آب گرم به تنهایی ریزش مو ایجاد نمی کند، اما با آسیب زدن به پوست سرمی تواند موجب ریزش مو شود.  آبگرم فولیکول های مو را ضعیف می کند و درنتیجه باعث ریزش مومی شود.   با این حال جای نگرانی نیست زیرا هیچکس برای شستشوی موی خود ازآب داغی که پوست سررا بسوزاند استفاده نمی کند.   

 شستن موها با آب گرم برای تمیزی پوست سر و ازبین بردن چربی مو مؤثر تر از آب سرد است و هیچ تأثیری بر سرعت رشد مو ندارد.   با این حال  شستن موها با آبی که بیش از حد گرم است موجب خشکی مو و پوست سر می شود.  موها شکننده و مستعد شکستگی می شوند.  

هنگامی که موهای خود را با آب بیش از حد گرم می شویید، چربی پوست سر خود را بیش ازحد ازبین می برید و اینکاربه   ریشه مو آسیب رسانده و باعث ریختن بیش از حد موها می شود.

همچنین اگرشما موهای خود را بیش از حد بشویید ممکن است موها خشک و مجعد شده وچربی طبیعی مو ازبین برود.  بنابراین تعیین نوع مو برای شستن مو مهم است.  

افرادی که موهای ضخیم و چرب دارند باید موهای خود را بیشتراز افرادی که موهای  نازک و خشک دارند بشویند.  علاوه براین افرادی که موهای چرب دارند نسبت به افرادی با موهای معمولی یا خشک ممکن است ازآبی استفاده کنند که گرمترباشد تا چربی سررا ازبین ببرند. 

برای محافظت از موهای خود سعی کنید بجای شستن موها با آب گرم ازآبی با دمای معمولی استفاده کنید تا ازشکسته شدن موها جلوگیری شود و رطوبت مو ازبین نرود.  

ازبرس ویا شانه زن به موهای خیس نیزاجتناب کنید زیرا می تواند به مو صدمه بزند.  سعی کنید گره  موهای خود را قبل ازخیس کردن موها برطرف کنید و پس ازشستشو موها را به آرامی با حوله خشک کنید.   

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران