1.از سرئالهای حاوی غلات کامل مصرف کنید

اگر شما قبل از ورزش زمانی کافی برای مصرف غذا نداشته باشید ،بدنتان سوخت مورد نیاز برای انجام حرکات ورزشی را نخواهد داشت .همچنین ممکن است کالُری کمتری بسوزانید .سعی کنید حداقل از مواد غذایی حاوی کربوهیدراتهای سالم یک ساعت پیش از جلسه ورزش استفاده کنید .

سرئالهای حاوی غلات کامل با شیر و یا نان تست گندمی و نانهای شیرین حلقوی همگی گزینه های مطلوبی برای زمان قبل از ورزش میباشند .

 

2. موز را فراموش نکنید

آیا شما قبل از ورزش زمان کافی برای مصرف مواد غذایی ندارید ؟میتوانید 5 تا 10 دقیقه قبل از آغاز ورزش یک سیب و یا یک موز بخورید تا انرژی مناسب و سالمی را به بدن خود منتقل کنید .

بدن شما براحتی این کربوهیدراتها را هضم کرده و آن‌ها را به انرژی مورد نیاز برای ورزش تبدیل میکند .همچنین میوه‌ها سرشار از مواد مغذی هستند .

 

3.غذاهای پرانرژی مناسب برای بعد ازظهر

اگر شما بعد از ظهرها ورزش میکنید ،میتوانید یک میان وعده کوچک را یک ساعت پیش از آغاز ورزش مصرف نمایید .میان وعده‌ای که حاوی 200 کالُری و یا کمتر باشد ،گزینه ای ایده‌آل برای شما به حساب می‌آید .

بهتر است این میان عده حاوی فیبر کمی باشد مانند 3 گرم و یا کمتر .مصرف زیاد فیبر قبل از ورزش باعث معده درد شما خواهد شد .

همچنین سعی کنید تا در لیست غذایی خود به عناوینی مانند سوربیتول،زیلیتول ،ایسومالت و مانیتول دقت نمایید زیرا مصرف زیاد این مواد میتواند باعث گرفتگی و یا اسهال شود .

 

4.مرغ گریل شده به عنوان وعده غذایی

زمانی که شما به صورت منظم ورزش میکنید ،نسبت به سایرین به پروتئین بیشتری نیاز دارید .به خصوص پس از ورزش .بدن شما از پروتئین به منظور ترمیم عضلات ،ایجاد سلولهای خونی و سایر موارد استفاده میکند .میتوانید برای وعده ناهار یا شام پروتئین های بدون چربی را انتخاب کنید همانند مرغ گریل شده یا بوقلمون و آن را با غذایی مضر و پرکالری مانند برگر یا پنیر جایگزین نمایید .

 

5.برگر حاوی لوبیا سیاه

ممکن است شما یک وعده غذایی بدون گوشت را انتخاب کنید و یا همیشه سراغ رژیم سبزیجات بروید ولی بدون توجه به این موارد میتوانید میزان زیادی پروتئین گیاهی مصرف کنید .لوبیا سیاه ،سفید ،نخود،پینتو و نخود خرد شده همه گزینه های ایده‌آل سرشار از پروتئین میباشند .محصولات حاوی سویا هم مانند توفو و اجیل و تمپه نیز همین خاصیت را دارند .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران