آب ماده‌ای حیاتی و مهم برای ادامه زندگی انسان است و بدون آن حیات انسان نیز غیر ممکن خواهد بود ولی این نوشیدنی علاوه بر رفع تشنگی خواص زیادی برای بدن و حفظ سلامتی دارد که در این پست به آن‌ها اشاره میکنیم :

 

1.اب شما را لاغر میکند

آیا میخواهید وزن کم کنید ؟اب متابولیسم شما را افزایش داده و به شما حس سیری میدهد .میتوانید نوشیدنی های پرکالری را با آب جایگزین نمایید و قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بخورید تا حس سیری کنید .

مصرف بیشتر آب باعث افزایش سوخت و ساز بدن شما می‌شود به‌خصوص اگر این آب خیلی سرد باشد .در این شرایط بدن شما تلاش میکند تا دمای آب مصرفی را بالا ببرد و در همین راستا کالُری بیشتری می‌سوزاند .

 

2.اب انرژی شما را افزایش میدهد

اگر شما احساس خستگی مفرط میکنید ،اب بنوشید .کم آبی باعث می‌شود تا شما انرژی کمتری داشته باشید .

مصرف مقدار کافی آب باعث می‌شود تا قلب شما به صورت موثرتری خون را پمپاژ نماید و همچنین به کمک آب خون شما قادر خواهد بود تا اکسیژن و سایر مواد مغذی را به سلولهای بدن برساند .

 

3.استرس خود را با مصرف آب کاهش دهید

حدود 70 تا 80 درصد از بافت مغزی شما را آب تشکیل میدهد و در صورتی که به کم آبی چار باشید ،بدن و ذهن‌تان تحت استرس خواهند بود .اگر حس تشنگی میکنید ،بهتر است بدانید که به کم آبی دچار شده‌اید .

به منظور کاهش سطح استرستان ،یک لیوان آب بروی میز تان بگذارید و یا بطری های نوشیدنیهای ورزشی را تهیه کرده و آب داخل آن بریزید و مصرف کنید .

 

4.اب بدن شما را عضلانی میکند

مصرف آب باعث می‌شود تا از بروز گرفتگی های عضلانی پیشگیری شود و مفاصل بدن نیز روغن کاری شوند .

زمانی که آب بدن شما تأمین باشد ،میتوانید به مدتی بیشتر تمارین سنگین تری را انجام دهید بدون آنکه خستگی مفرط را تجربه کنید .

 

5.اب پوست شما را تغذیه میکند

چین و چروک های پوستی زمانی عمیق‌تر می‌شوند که شما به کم آبی دچارید .اب کرم زیبایی طبیعی به شمار می‌آید .

مصرف آب سلولهای پوستی را آب رسانی کرده و آن‌ها را بزرگ‌تر میکند و همین حالت باعث می‌شود تا شما ظاهری زیبا‌تر و جوان تر داشته باشید .

همچنین آب ناخالصی‌ها را رفع کرده و جریان خون را بهبود می‌بخشد که خود منجر به افزایش درخشندگی پوست تان می‌شود .

 

6.اب روند گوارشی شما را بهبود می‌بخشد

آب و فیبر از مواردی هستند که گوارش را تسهیل میکنند .اب به انحلال ذرات ریز کمک کرده و آن‌ها را به راحتی از طریق سیستم گوارشی عبور میدهد .

در صورتی که بدن شما کم آب باشد ،تمام آب مصرفی را جذب کرده و کولون را خشک میکند و در نهایت عبور مواد زائد بدن دشوار خواهد شد .

 

7.اب میزان سنگ‌های کلیوی را کاهش میدهد

تعداد سنگهای دردناک کلیوی در حال افزایش است و یکی از دلایل آن میتواند عدم مصرف کافی آب باشد به‌خصوص در میان کودکان .

مواد معدنی و نمک موجود در ادرار کریستالهای کوچکی را بوجود می آورند که با نام سنگ کلیه شناخته می‌شوند ولی مصرف آب باعث می‌شود تا این مواد رقیق شوند و از بروز سنگ‌های کلیوی پیشگیری شود .

در‌واقع زمانی که ادرار شما رقیق باشد ،امکان بروز سنگ‌های کلیوی به صفر خواهد رسید .پس بهتر است مصرف آب بیشتر را همین امروز آغاز کنید .

 

چقدرباید روزانه آب بنوشیم ؟

بیشتر بزرگسالان سالم با توجه به میزان تشنگی خود میتوانند به مقدار کم آبی بدن شان پی ببرند .ولی مقدار دقیق آب مورد نیاز بدن شما با توجه به سایز،میزان فعالیت ،اب و هوا و وضعیت کلی سلامتی شما تعیین می‌شود .

در صورتی که ورزش میکنید و یا میزان تعریقتان زیاد است ،باید آب بیشتری بنوشید .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران