مطالعات جدید نشان میدهند که از میان آقایان مبتلا به بیماری‌های قلبی ،انهایی که به اضافه وزن دچارند به نسبت سایرین عمر طولانی‌تری دارند .

محققان با بررسی 6900 نفر که علایم بیماری‌های قلبی را داشتند ،دریافتند که افراد چاق در مقایسه با افراد متناسب و لاغر به احتمال خیلی کمتری در طی 7.5 سال بعد جان خود را از دست میدهند .

در تحقیقات قبلی ارتباطی بین چاقی و میزان بقای بیشتر افراد مبتلا به نارسایی قلبی یافت شد -نوعی بیماری قلبی که در آن عضلات قلبی ضعیف‌تر از آن هستند که بتوانند با پمپاژ کافی خون نیاز مندی های فیزیکی را پاسخ‌گو باشند .در مطالعاتی دیگر نیز مشخص شد که افراد چاق و مبتلا به بیماری‌های قلبی ،پس از عمل بایپس قلبی دوران بهتری را می‌گذرانند .

بنا بر یافته های جدید که در ژورنال پزشکی آمریکا چاپ شد ،ضد و نقیض های چاقی برای بیماران قلبی نیز صدق میکند .

البته نمیتوان گفت که چاقی عاملی برای سلامتی بیشتر فرد است زیرا خود به تنهایی باعث بروز دیابت نوع دو ،بیماری های قلبی و سایر بیماری‌ها می‌شود .

محققان باور دارند که طول مدت چاقی فرد تأثیر مستقیمی بر طول عمر وی دارد .

هنوز مشخص نیست که چاقی به تنهایی نقشی در افزایش طول عمر بیماری‌های قلبی دارد یا خیر .بنا بر مطالعات اخیر ضد و نقیض های چاقی در بیماران قلبی به این معنی است که پزشکان میتوانند این افراد را با روش‌های تهاجمی تری درمان نمایند .

یافته های بدست آمده بنا بر بررسی 6876 نفری صورت گرفت که به دلیل ابتلا به نشانه‌های احتمالی بیماری‌های قلبی برای تست استرس در طی ورزش مراجعه کرده بودند .به طور متوسط 23 درصد از این افراد در طی 7.5 بعدی فوت کردند .

پس از آنکه محققان میزان تناسب اندام این بیماران در طی تست ورزش را بررسی کردند و به فاکتورهای ریسک بیماری‌های قلبی مانند فشار خون بالا و دیابت توجه نمودند ،دریافتند که احتمال مرگ و میر افراد چاق به نسبت سایرین 35 درصد کمتر است .

محققان عقیده دارند که نمیتوان یافته های بدست آمده را به همه افراد نسبت داد زیرا آقایان مسن در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند .در واقع نمیتوان گفت افراد چاقی که نسبتاً سالم هستند ،بیش از دیگران عمر میکنند .

مطالعات بیشتری باید صورت گیرد تا بتوان دلیل ضد و نقیض های چاقی در بیماران قلبی را دریافت .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران