روزهای پی در پی، هفته ها و ماه ها پشت سر هم و به نظر می رسد این زمان ها بسیار کند حرکت می کنند. اگر نیاز به رها کردن و بهبود حال خود دارید، می توانید موارد مختلفی مانند غذای خوب، ریلکسیشن و کمی لبخند را امتحان کنید. در ادامه چند ایده فوق العاده و کم هزینه را به شما معرفی می کنیم که می توانید به وسیله آنها انرژی خود را افزایش داده و روح و روان خود را شارژ کنید. 

خوردن یک تکه شکلات تلخ 


خوردن کمی شکلات تلخ علاوه بر بهبود روحیه و افزایش انرژی مزیت های درمان دیگری نیز دارد که عبارتند از: کاهش فشار خون، افزایش جریان خون و بهبود کلسترول مفید. 

معطر کردن اتاق با اسطوخودوس

 
انسان ها قرن ها از کیاهان معطر به اهداف مختلف استفاده کرده اند و بالش ها و جیب های خود را با این گیاهان پر کرده اند. اکنون پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که آروماتراپی برای انسان مفید است. این روش ممکن است تمام خواص درمانی برخی از روغن ها را نداشته باشد، اما بررسی ها نشان داده اند که تنفس عطرها و رایحه های طبیعی به بهبود خلق و خو کمک می کنند. می توانید با استفاده از اسطوخودوس در اتاق خواب خود رویاهایی دلنشین ببینید. 

بوسیدن 


زمانی که از محل کار به خانه می آیید پس از سلام کردن به همسر خود مهم ترین کاری که باید انجام بدهید بوسیدن اوست. این کار نه تنها به همسر شما انرژی زیادی می دهد، بلکه باعث کاهش اضطراب، بهبود سیستم ایمنی و همچنین بهبود پیوند شما و همسرتان می شود. 

خوردن ماهی تازه


به جای خوردن تن ماهی بهتر است ماهی تن تازه را خریداری کرده و یک استیک خوشمزه بپزید و میل کنید. این غذا نه تنها به بهبود خلق و خو کمک می کند، بلکه سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و چربی های مفید و مهم برای بدن است و باعث ذخیره انرژی می شود. مطمئنا همه نیازمند غذای سالم هستند. 

تزئین کردن و لاک زدن ناخن ها 


دست های شما دائم در حال کار کردن هستند. می توانید هر چند وقت یک بار دستان خود را با لاک زدن زیبا کنید. لاک زدن علاوه بر زیبا کردن دست ها باعث تماس و لمس فرد دیگری می شود که این امر باعث بهبود خلق و خو و افزایش اعتماد به نفس خواهد شد. دقت داشته باشید قرار گرفتن لاک برای مدت طولانی بر روی ناخن ها خطرناک است و باعث خراب شدن آنها می شود. 

تماشای یک فیلم شاد 


خندیدن برای بدن بسیار مفید است. بررسی ها نشان داده اند که خندیدن از ته دل باعث کاهش چشمگیر استرس، بهبود ایمنی بدن، بهبود جریان خون و تثبیت فشار خون می شود و به هضم غذا نیز کمک می کند. یکی از ساده ترین راه ها برای خندیدن تماشای برنامه های شاد است. 

نوشیدن چای 


چای دارای ویژگی کاهش دهنده تنش و استرس است. تحقیقات نشان داده اند افرادی که به مدت 6 هفته هر روز 4 فنجان چای می نوشند در مقایسه با کسانی از آبمیوه های کافئین دار مصرف می کنند، پس از انجام کارهای سنگین کمتر هورمون استرس تولید می کنند. چای سبز نیز دارای همین ویژگی است. بنابراین چای را در حد اعتدال بنوشید تا حال بهتری داشته باشید. 

برقراری رابطه جنسی 


تحقیقات نشان داده اند که رابطه جنسی باعث کاهش فشار خون، بهبود ایمنی بدن و حتی افزایش اعتماد به نفس می شود. 

ماساژ 

ماساژ باعث می شود بدن اندورفین، نوعی ضد درد طبیعی، تولید کند. به علاوه ماساژ باعث کاهش هورمون های اضطراب، کاهش استرس و بهبود ایمنی بدن می شود. ماساژ یک روش سریع برای از بین بردن بی نظمی های اطراف و بهتر شدن روز شما می شود. 

حرکات کششی


حرکات کششی نه تنها به عضلات خسته کمک می کند و باعث افزایش انعطاف پذیری می شود، بلکه دامنه حرکات و چرخش های شما را بهبود می بخشد و استرس را نیز دور می کند. حرکات کششی را به آرامی انجام دهید و هر حرکتی را به مدت 10 ثانیه ادامه دهید. 

رفتن به طبیعت 


در هر فصلی از سال سعی کنید به طبیعت بروید و مناظر را تماشا کنید. با طبیعت اطراف خود ارتباط برقرار کنید. این کار باعث می شود احساس آرامش داشته باشید. 

تماس گرفتن با یکی از دوستان خوب


دوست خوب برایتان مفید است. فرقی نمی کند دوست خود را هر روز ببیند یا یک بار در هفته، اما به هرحال دوست خود احساس خوب را به شما منتقل می کند. دوستی به بهبود حالات روحی کمک می کند. بنابراین گوشی تلفن را برداشته و با بهترین دوست خود تماس بگیرید. 

خوابیدن 


خوابیدن کافی در شب نه تنها برای رفع خستگی مهم است، بلکه به یادگیری و بهبود حافظه نیز کمک می کند. محققان می گویند بزرگسالان در شب بین 7 تا 8 ساعت خواب نیاز دارند. بنابراین شب ها را کامل بخوابید. 

تحرک داشتن 


به ابزار خاصی برای تحرک نیاز ندارید. فقط لازم است حرکت کنید. حرکت کردن با ورزش کردن متفاوت است. به عنوان مثال یک پیاده روی ساده در محله های اطراف، دویدن بر روی چمن ها با بچه ها یا راه رفتن در باغ. انجام هر یک از این فعالیت ها تنها به مدت 10 دقیقه نه تنها به بهبود قدرت مغز کمک می کند بلکه باعث کاهش میزان سرماخوردگی ها می شود. 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران