آنژین و یا درد قفسه سینه یک نشانه هشدار دهنده از بیماری‌های قلبی است و شناخت و درمان به‌موقع آن میتواند از بروز حملات قلبی پیشگیری نماید .

حمله قلبی زمانی بروز میکند که مواد چرب در شریانهای کرونری انباشته می‌شوند و پلاکهایی را بوجود می آورند و باعث می‌شوند تا جریان خون قطع شده و اکسیژن کافی به عضلات قلبی نرسند .

زمانی که بیماری قلبی شما پیشرفت نماید ،علائمی مانند تنگی ،فشار یا ناراحتی قفسه سینه در طی ورزش و یا تحت استرس تجربه خواهید کرد ولی این حالت کمی بعد از قطع فعالیت و یا کاهش استرس از بین می‌رود .

ممکن است نشانه‌های آنژین در خانمها به این شکل خود را نشان دهد :

  • کمبود نفس

  • تهوع و استفراغ

  • درد زیر دل

  • درد قفسه سینه

زمانی که نیاز به خون و اکسیژن از بین برود ،درد هم کاهش می‌یابد .

 

چرا نشانه‌های آنژین قلبی در خانمها و آقایان متفاوت است ؟

 

بیماری‌های قلبی در آقایان بیشتر ناشی از انسداد شریانهای کرونر است که به آن بیماری‌های انسدادی شریانهای کرونر یا CAD میگویند .بیشتر خانمها مبتلا به نوعی از بیماری‌های قلبی در شریانهای خیلی کوچک می‌شوند که از شریانهای بزرگ و اصلی منشعب می‌شوند .به این اختلال بیماری میکروواسکولار یا MVD می‌گویند که بیشتر خانمهای جوان را دچار میکند .حدد نیمی از خانمهایی که علایم آنژین قلبی را دارند و کاتریزاسیون قلبی انجام میدهند ،به هیچ گروهی از انواع انسدادی CAD

مبتلا نیستند .

معمولاً خانمهایی که به سایر بیماری‌ها مبتلا هستند ،علائم قلبی را نادیده می‌گیرند و این در حالی است که بدن ما در برابر این اختلالات آسیب‌پذیر بوده و توجه به آن‌ها حیاتی است .

بیماری‌های قلبی عروقی اولین دلیل مرگ و میر خانمها در آمریکا شناخته شده است و این یعنی از هر سه خانم یکی از آن‌ها چنین وضعیتی دارد .حدود نیمی از خانمهای آمریکایی -افریقایی به بیماری‌های قلبی -عروقی دچارند .

 

نشانه‌ها را بشناسید و به دنبال چاره باشید

 

اولین قدم این است که علایم انژین قلبی را بشناسید و پس از آن برای درمان اقدام کنید .همچنین توجه به فاکتور های ریسک بیماری‌های قلبی مانند سابقه خانوادگی باعث می‌شود تا شما نسبت به تغییرات وضعیت فیزیکی تان هشیار تر باشید .

خانمها باید خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را درک نمایند زیرا حدود 80 درصد از این مورد ها قابل پیشگیری هستند .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران