یک تیم پیش زایمان متشکل از چندین متخصص در رشته های مختلف بر بارداری زنان مبتلا یه اچ آی وی نظارت خواهند داشت. بهتر است مراقبت در کلینیک اچ آی وی خود فرد صورت گیرد. اما میتوان به یک متخصص زنان زایمان، یک متخصص مامایی و یک پزشک اطفال نیز مراجعه کرد. همچنین میتوانید بنا به نیاز خود به یک مشاور، یک روانشناس یا یک مددکار اجتماعی نیز مراجعه کنید.
در حالت ایده آل، زنان مبتلا به اچ آی وی باید پیش از هفته سیزدهم بارداری برای مراقبت مراجعه کنند. این امر، فرصت کافی جهت بررسی اوضاع مادر و جنین را به پزشکان میدهد. مراقبت های مناسب پیش از تولد همچنین در کاهش خطر انتقال اچ آی وی موثر است و در تصمیم گیری های مهم دوران بارداری به شما کمک میکند. تیم پزشک و پشتیبانی میتوانند در خصوص انواع درمان های مورد نیاز به شما اطلاعات بدهند و ابهاماتتان را برطرف سازند. آنها همچنین میتوانند از شما پشتیبانی کنند و در خصوص سایر مسائلی چون مسکن، امور مالی، خشونت خانگی، مصرف الکل و مواد به شما مشاوره دهند.
بسیار مهم است که در دوران بارداری و حتی پس از تولد، احساس آسودگی و اعتماد نسبت به تیم مراقبت های پزشکی خود داشته باشید. این تیم باید ترکیب مناسبی از تجربه و مهارت برای رفع نیازهای شما داشته باشد.
هنگامیکه متوجه میشوید باردار شده اید و برای اولین بار به چنین جایی مراجعه میکنید، این تیم باید نیازهایتان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد تا بتواند آنگونه که لازم است با شما کار کند و نیازهایتان را برطرف سازد. این ارزیابی باید شامل این باشد که آیا بطور مثال در معرض خطر ابتلا به افسردگی دوران بارداری یا پس از تولد قرار دارید یا خیر.

مطالب مرتبط: بارداری و اچ آی وی


 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران