آیا من باید مولتی ویتامین مصرف کنم ؟

متخصصان با مصرف مولتی ویتامین ها توسط سالمندان و افراد مسن مخالف هستند و کارشناسان تغذیه پیشنهاد میکنند که با انتخاب مواد غذایی متناسب ،ویتامین های لازم را دریافت کنند.
ولی در صورتی که شما نمیتوانید از مواد غذایی سرشار از ویتامین  مصرف کنید،بهتر است با پزشکتان در خصوص مصرف قرص های مولتی ویتامین مشورت نمایید .
به پزشکتان در خصوص تمام قرص های مصرفی تان حتی ویتامین ها مواد معدنی مشورت نمایید.

آیا مصرف مکمل های غذایی  را پیشنهاد میکنید ؟

تعدادی از افراد به مصرف مواد مکمل غذایی نیاز دارند .به عنوان مثال اگر شما نمیتوانید از غذاهای سرشار از کلیسم مصرف کنید مانند لبنیات ،در این صورت به مکمل های غذایی نیاز دارید ولی پیش از مصرف قرص حتما با پزشکتان مشورت نمایید.

آیا باید مصرف نمک را قطع کنم ؟

در صورتی که شما به فشار خون مبتلا هستید،بهتر است که از مصرف نمک خودداری نمایید .تحقیقات اخیر نشان میدهند که هر چه میزان مصرف سدیم کاهش یابد،خطر ابتلا به فشار خون هم کم میشود .
بهتر است که مصرف روزانه نمک به 1500 میلی گرم برسد و این مقدار خطر ابتلا به فشار خون را به نسبت 25 درصد کاهش می دهد .

از انجایی که حدود سه چهارم نمک مصرفی ما  در  مواد غذایی وجود دارند،بهتر است که پیش از مصرف برچسب های روی بسته بندی را بخوانید .

رژیم غذایی سالم جایگزین کدام دارو های مصرفی است ؟

بسیاری از سالمندان با رعایت یک رژیم غذایی سالم  و ورزش میتوانند مصرف دارو های درمانی  کلسترول،فشار خون  و موارد دیگر را کاهش دهند و حتی میتوانند تعدادی از انها را به صورت کامل قطع نمایند.در این خصوص با پزشکتان مشورت نمایید.

ایا باید با یک متخصص تغذیه ملاقات کنم ؟

با وجود اینکه پزشکتان اهمیت رژیم غذایی سالم را میداند،ولی نمیتواند به میزان کافی برای شما وقت صرف کند و در صورتی که سوالات مهمی دارید ،بهتر است که انها را با یک متخصص تغذیه درمیان بگذارید

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران