همان طور که میدانید یوگا ورزشی ارام بخش است که برای بهبود بسیاری از بیماری ها موثر است و فیبریلاسیون دهلیزی هم از این قاعده مستثنی نیست .در این مقاله به سایر انواع یوگا میپردازیم که علائم بیماری در فرد را کاهش میدهند.

حالتی جدید را انتخاب کنید

زمانی که اماده هستید،میتوایند به سراغ روش هایی از یوگا بروید که فعالیت فیزیکی بالاتری دارند .البته مدتی طول میکشد تا فرد به نتایج دلخواه برسد.نتایج تحقیقات نشان میدهند که انجام تمارین ورزشی به مدت 3 ماه و دو بار در هفته میتواند باعث بهبود بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی شود.

البته تعدادی از حرکات پرتحرک باعث وخامت وضعیت افراد مبتلا به بیماری های قلبی میشوند و برای انها خطرناک است.بهتر است ابتدا با پزشکتان مشورت نمایید و همیشه با یک مربی حرفه ای یوگا تمارین خود را انجام دهید .

در صورتی که پزشکتان نیز یوگا را به شما توصیه میکند،میتوانید این  نوع تمرین را خودتان در خانه انجام دهید

گربه و گاو،این گامها را دنبال کنید:

  • در حالی که دستهایتان به صورت مستقیم زیر شانه ها قرار دارند و زانوهایتان زیر باسنتان قرار دارند و انگشتان پایتان به زیر چرخیده اند،ارام بلند شوید
  • در حالی که به ارامی نفس میکشیدو سر خود را همانند گربه قو س میدهید ،شکمتان را به سمت بالا پایین  حرکت دهید .
  • سپس با بازدم سر خود را قوس دهید و شکم خود را به داخل بکشید و چانه تان را در داخل قفسه سینه فرو برید
  • این کار را 7 تا 10 بار تکرار کنید

قرار گیری پاها روی دیوار

  • بروی پشت بخوابید
  • پاهایتان را بالای دیوار قرار دهید
  • این حالت را برای 2 تا 5 دقیقه حفظ کنید

بهبود بلند مدت

زمانی که شما تمارین ارام یوگا را انجام میدهید ،حس بهتری پیدا میکنید ولی این تمارین در بلند مدت هم برای شما موثر خواهند بود .پزشکان عقیده دارند که ورزش یوگا برای سلامتی بلند مدت افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بسیار مفید است .

این حرکات را همه افراد میتوانند انجام دهند و مختص ورزشکاران نیست و باعث  میشود تا اضطراب،افسردگی و فشار خون کنترل شود .همچنین افرادی که یوگا انجام میدهند،به احتمال کمتری پرخوری میکنند و بهتر میتوانند وزنشان را مدیریت نمایند و تمام این موارد خود در نتیجه به کنترل علائم فیبریلاسیون دهلیزی منجر میشود.یوگا گزینه ی خوبی برای این افراد است .
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران