فشار زندگی مدرن و استرس های روزانه باعث میشوند تا فرد نتواند به خوبی ریلکس کند و یا مکانی را برای تجدید قوا بیابد که همین مورد خود در بروز پوستی خشک و حساس موثر است.
در خانه هم تمام مواد شوینده،پاک کننده های کف زمین،خوشبو کننده های هوا و مواد شوینده ی ماشین لباسشویی باعث بروز حساسیت های پوستی میشوند و این کار را با زدودن مایعات پوست انجام میدهند. در تعدادی از افراد هم خشکی پوست به وضعیتی جدی تر مانند اگزما و یا درماتیت منجر میشود .

به منظور حفاظت بیشتر از پوستتان در برابر این مواد تحریک کننده و مضر میتوانید این موارد را انجام دهید :

دستکش بپوشید

شاید تا به حالی شنیده باشید که دستهای زیبا میتوانند سن واقعی شما را مخفی کنند و به همین دلیل باید از جوانی از دستانتان مراقبت نمایید .میتوانید پیش از کار با مواد شوینده و یا شستن ظروف از دستکش های لاستیکی استفاده کنید و یا حتی خیلی بهتر است که ابتدا بک جفت دستکش نخی پوشیده و روی ان دستکشهای لاستیکی را دست کنید تا به میزان بیشتری از پوست دستتان حفاظت کنید .

پس از رفتن به استخر دوش بگیرید

این مورد در خانه شما صدق نمیکند ولی زمانی که به استخر میروید خیلی باید مراقب پوست خود باشید و بدانید که ماده کلر در اب استخر باعث خشکی پوست میشود.
پس بعد از خروج از استخر ،بدنتان را با اب و کمی صابون بشویید .سپس ان را با یک مرطوب کننده حاوی گلیسیرین مرطوب کنید .این ماده به حفظ رطوبت پوست شما کمک میکند و از بروز خشکی پیشگیری میکند .

از روغن ماهی و بذر کتان استفاده کنید

در صورتی که شما پوست خشکی دارید،باید بدانید که افزایش سن،محیط زندگی و حتی زمان سال بر پوست شما اثر میگذارند .ولی ایا میدانستید که روغن ماهی و بذر کتان حاوی اسید های چرب ضروری هستند و با حفاظت از پوست شما در برابر اسیب های محیطی ان را هیدراته میسازند ؟میتوانید با یک متخصص تغذیه در خصوص افزودن این مواد به لیست غذایی خود مشورت کنید .

وازلین مصرف کنید

هنگامی  که مواد شوینده به پوست وارد میشوند،از لایه های محافظ ان عبور کرده و و زمانی که شما یک مرطوب کننده ی مملو از مواد شیمیایی را بروی نقطه ی حساس  می مالید،این حساسیت بیشتر میشود و باعث بروز خارش و قرمزی و سوزش میشود .

ولی مواد حاوی وازلین برای پوست تمامی مناطق بدن شما مناسب بوده و از انجایی که ارزان  و بی خطر هستند،میتوانند به میزان دلخواه مورد استفاده قرار گیرند

جو

اگر پوستتان حساس شده است و نمیدانید چه کار کنید ، در کابینت اشپزخانه را باز کرده و ارد جو دو سر را بیابید .این ماده به خوبی میتواند خارش پوستی را از بین ببرد که به دلیل وجود ماده اونترامید است که با قرمزی و تورم میجنگد.
حتی میتوانید با این ماده دوش بگیرید .این ماده را در مخلوط کن بریزید و به ارامی ان را به اب بیفزایید و سپس به مدت 15 دقیقه در ان بخوابید .

خانه را تمیز کنید

تحقیقات نشان میدهند که انچه که در همه خانه ها به نام غبار وجود دارد ،باعث بروز حساسیت و تورم پوست میشود .پس بهتر است به طور منظم خانه را جارو کشیده و تمیز کنید و ملافه های خود را در اب داغ با دمای بیش از 130 درجه فارنهایت به میزان یک بار در هفته  بشویید .

از مواد ضد عفونی کننده دست استفاده کنید

از انجایی که شیوع بیماری های مانند انفولانزا  و موارد دیگر زیاد است،میتوانید از ضد عفونی کننده های دست استفاده کنید .البته این مواد کمی پوست شما را خسک میسازند که به دلیل حل این مورد هم میتوانید از انواع هیدراته ان استفاده کنید .
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران