اگر شما هم به شوره سر مبتلا هستید،احتمالا به دنبال روشی میگردید تا هر چه زودتر از شر پوسته های سفید و زرد رنگ راحت شوید که حتی میتوانند باعث خارش و قرمزی گوش و صورت شما شوند.
در این پست به تعدادی از روش های ارزان و طبیعی برای رفع شوره های سر اشاره میکنیم :

روغن درخت چای

:این روغن بوی تندی دارد و بهتر است که میزان کمی از ان را بروی پوسته های سر خود بمالید .البته این روغن در بروز الرژی موثر است و به همین دلیل باید برای مدتی کوتاه مصرف شود .

الوئه ورا

:مایع غلیظ موجود در برگهای الوئه ورا میتواند شوره سر را کاهش دهد .بنا بر مطالعات انجام  شده،این ماده میتواند خارش و پوسته پوسته شدن کف سر را در افراد مبتلا به درماتیت سبورئیک کاهش دهد که خود عامل بروز شوره سر است.میتوانید برگه های الوئه ورا را بریده و مایع ان را به صورت مستقیم بروی  محل مورد نظر بریزید و یا از ژلهای الوئه ورا استفاده کنید .

جوش شیرین

:این ماده هم میتواند در  کاهش شوره سر موثر باشد.موهایتان را خیس کنید و چندین بار در هفته این ماده را بروی کف سرتان بمالید .ممکن است به منظور بهبود کامل، نیاز باشد تا چندین هفته این روند را ادامه دهید .

روغن زیتون

:این ماده به صورت موقت شوره سر را از بین میبرد.میزان کمی از این روغن را روی پوست سرتان بمالید و پس از یک ساعت ان را با شانه و یا برس پخش کنید ولی این کار را چندین بار انجام ندهید زیرا موهای تان چرب خواهد شد .

ارامش خود را حفظ کنید

:تعدادی از افراد مبتلا به  افسردگی و اضطراب به شوره سر دچار میشوند و حتی اگر به این موارد دچار نباشید،خود استرس در بروز مشکلات پوستی نقش دارد و شوره هم یک مشکل پوستی است .در صورتی که ارتباطی بین وضعیت روحتیان و بروز شوره سر یافتید،این موارد را رعایت کنید :

  • از روش های سلامت به منظور کاهش استرس خود استفاده کنید مانند مدیتیشن و یوگا و ورزش .در صورتی که وضعیتتان وخیم تر شد حتما از یک پزشک کمک بگیرید
  • در صورتی که به افسردگی های فصلی مبتلا هستید،در طی زمستان  از نور ماورابنفش استفاده کنید
  • اگر میخواهید از مکمل های غذایی  حتی نوع طبیعی مصرف کنید،حتما پیش از مصرف با پزشکتان مشورت کنید تا احتمال بروز عوارض جانبی بررسی شود

باکتری های مفید

:افزایش باکتری های مفید در سیستم گوارشی شما میتواند میزان مخمر بدن شما و تورم پوستتان  را کاهش دهد که خود  به  تولید مخمر بروی پوستتان منجر میشود .بدین منظور میتوانید از مواد پروبیوتیک حاوی لاکتوباسیلوس،اسیدوفیلوس یا بیفیدوباکتریوم استفاده کنید که در بعضی مکمل ها و ماست یافت میشود

امگا 3

:میتوانید با مصرف قرص های روغن ماهی،میزان امگا 3 دریافتی بدن خود را افزایش دهید و بدین وسیله تورم بدن شما و به دنبال ان شوره سر کاهش می یابد.اگرچه اطلاعات کافی در این زمینه وجود ندارد .

ویتامین ب

:ویتامین ب 6  و 12،فولات و بیوتین در کاهش شوره سر مفید میباشند .میتوانید ار مولتی ویتامین ها به منظور دریافت تمام این ویتامین ها استفاده کنید

زینک و سلنیوم

:این مواد در شامپوهای ضد شوره یافت میشوند و مصرف انها از طریق مکمل ها هم همین نقش را دارد ولی مصرف بیش از اندازه زینک یا سلنیوم برای بدن خطرناک است .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران