آیا می دانید بزگترین تهدید ها برای سلامتی مردان کدامند؟
علل اصلی مرگ و میرمردهای  بزرگسال درایالات متحده عبارت است  از بیماریهای قلبی،  سکته،  سرطان و بیماریهای تنفسی مزمن.
البته با ایجاد تغییر درسبک زندگی تا میزان قابل توجهی می تواند ریسک ابتلا به این بیماریها را کاهش داد.

به سبک زندگی خود توجه کنید
با انتخاب سبک زندگی سالم به پیشرفت سلامتی خود کمک کنید.
•    سیگارنکشید:  اگرسیگارمی کشید،  با کمک پزشک خود این کاررا ترک کنید.  همچنین ازقرارگرفتن درمعرض آلودگی هوا و مواد شیمیایی خودداری کنید.
•    انتخاب رژیم غذایی سالم:  ازسبزیجات و میوه های تازه،  غلات کامل،  غذاهایی با فیبربالا و منابع پروتئین مانند ماهی استفاده کنید.  ازمصرف غذاهای پرکالری ،  پرچربی و سدیم خودداری کنید.
•    داشتن وزن مناسب:  ازدست دادن وزن اضافی موجب جلوگیری ازخطرابتلا به بیماریهای قلبی می شود و انواع مختلف سرطان را کاهش می دهد.
•    داشتن تحرک:  انجام فعالیتهای بدنی را دربرنامه روزانه خود بگنجانید.  آیا می دانید ورزش کردن احتمال ابتلا به انواع خاصی ازسرطان را کاهش می دهد؟  ورزش کردن درکنترل وزن به شما کمک می کند و خطرابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد.  ورزشی را انتخاب کنید که برایتان لذت بخش و خوشایند باشد مثلاً  بسکتبال یا پیاده روی یا سایرورزشهای مورد علاقه شما.
•    مصرف نوشیدنیهای الکلی را محدود کنید:  اگرازجمله افرادی هستید که الکل مصرف می کنند،  بهتراست اینکاررا درحد تعادل انجام دهید.  به اینصورت که برای مردان 65 ساله و جوانتر دو نوشیدنی درروز و برای مردان بالای 65 سال یک نوشیدنی درروزکافی است.  با افزایش مقدارمصرف الکل و مدت زمانی که بصورت مرتب الکل می نوشید،  شانس ابتلا به سرطان کبد بالا خواهد رفت.  همچنین مصرف بیش ازحد الکل موجب بالا رفتن فشارخون  خواهد شد.
•    مدیریت استرس:   اگرمدام احساس کنید که درلبه پرتگاه قراردارید و یا درمعرض خطرهستید،   به سیستم ایمنی بدن و سبک زندگی خود صدمه می زنید.  به دنبال پیدا کردن راههایی برای کاهش استرس باشید و راه مقابله را استرس را یاد بگیرید.

مراجعه به پزشک
آیا ازآن دسته مردانی هستید که فقط زمانی به پزشک مراجعه می کنند که دچارمشکلات جدی شده باشند؟  پزشک شما بهترین مشاور برای پیشگیری از بروز بیماریها و مشکلات پزشکی است.  به توصیه های پزشک خود عمل کنید و بدنبال درمان فشارخون بالا،  کلسترول بالا و یا دیابت باشید.  ازپزشک خود بخواهید ارزیابیهای سلامتی لازم را برای شما انجام دهد.  

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران