يكي از شايع ترين مشكلاتي كه پس از زايمان، زوج ها با آن دست و پنجه نرم ميكنند، برقراري رابطه جنسي است. مردها اغلب نميدانند چطور با همسر خود نزديكي كنند و اين امر موجبات ناراحتي و آزردگي زنان را فراهم ميسازد. امروزه، در برخي كشورهاي اروپايي، زوج ها به مشاوره بعد از زايمان هدايت ميشوند و در مورد چگونگي داشتن رابطه جنسي پس از زايمان راهنمايي ميشوند. اين مشاوره و راهنمايي تا زمان بازگشت شرايط به حالت عادي خود، ادامه دارد.

بر اساس تحقيقات و آزمايشات انجام شده، بهترين حالت (پوزيشن) مقاربت مناسب در دوران پس از زايمان طبيعي، حالت ميسيونري است. در اين روش، زن پايين و مرد در بالا، به صورت رخ به رخ به مقاربت ميپردازند و زن قدرت و تسلط بيشتري بر رابطه خواهد داشت.

چنانچه زايمانتان طبيعي نبوده و كودك خود را به روش سزارين به دنيا آورده ايد، حالت ميسيونري و پهلو به پهلو بسيار موثر است. در روش پهلو به پهلو، تكنيك نوازش بكار برده شده است. در اين روش، زن به پهلو خوابيده و مرد نيز در پشت او به پهلو ميخوابد و دخول را انجام ميدهند.

به هرحال، تا بازگشت رحم به حالت طبيعي پس از زايمان، دست كم 6 هفته بطول مي انجامد و اين امر نبايد منجربه ايجاد خلل و توقف در برقراري رابطه زناشويي گردد. بلكه با روش ها و حالت هاي جايگزين بايد روابط و صميمت زناشويي را افزايش داد.

چنانچه پس از زايمان خونريزي متوقف نشد، به يك متخصص زنان يا مشاور امور جنسي مراجعه كنيد.

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران