چروک پوستی یکی از مهم ترین عواملی است که خانمها را ازار میدهد و بسیاری از انها برای رفع این چروک ها به سراغ روش های گران و پرهزینه میروند ولی در این مقاله شما را با  روش های خانگی اشنا میکنیم که به کمک انها میتوانید  زیبا تر شوید .
به پشت بخوابید
نحوه خوابیدن شما به هنگام شب و تکرار این عادت در طی شب های متوالی میتواند باعث بروز خطوط پوستی شود .خطوطی که بروی لایه های فوقانی پوست شما شکل میگیرند و پس از بیدار شدن هم از بین نمیروند .
زمانی که به پهلو میخوابید ،چروکهایی بروی گونه ها و چانه شما بوجود می اید  و در صورتی که صورتتان را  به هنگام خواب کاملا بروی  بالشت قرار دهید ،خطوطی میان دو ابرویتان بوجود می اید .بنابراین به منظور پیشگیری از بروز این خطوط،به پشت بخوابید .
ماهی بیشتری مصرف کنید مانند سالمون
سالمون منبع خیلی خوبی از پروتئین است  که خود نقش مهمی در زیبایی پوست ایفا میکند .همچنین این ماده منبع خوبی از اسید های چرب امگا 3 است .
محققان باور دارند که اسید های چرب امگا 3 پوست را تغذیه میکنند و ان را زیبا و جوان حفظ میکنند و چروک های پوستی را به حداقل میرسانند .
در صورتی که دید تاری دارید ،از عنیک استفاده کنید
تعداد زیادی از افراد  پس از افزایش سن نمیتوانند اشیا و افراد پیرامون خود را به خوبی ببینند و در واقع دید تاری از محیط اطراف خود دارند و به همین دلیل برای بهبود ان ،چشمان خود را نیمه باز کرده و سعی میکنند تا با این حرکت دید بهتری پیدا کنند ولی این حرکت زمانی که به دفعات انجام گیرد ،شیارهایی را زیر سطح پوست بوجود می اورند و در نهایت این شیار ها به چروک پوستی تبدیل میشوند .
پس بهتر است در چنین مواردی از عنیک استفاده کنید و چشمان خود را کاملا باز نگاه دارید .همچنین استفاده از عینک های ضد افتاب به شما کمک میکند تا از پوست اطراف چشمانتان نگهداری کنید
از الفا هیدروکسی اسید ها  استفاده کنید
این اسید های طبیعی ،لایه فوقانی سلولهای مرده ی پوست شما را می زداید و چروک های پوستی و موارد مشابه را از بین میبرد  به خصوص دور چشمان .
انواع قوی تز این اسید ها تولید کلاژن را افزایش میدهد  .البته این مواد حساسیت پوست را نسبت به نور خورشید افزایش داده و باید در صورت مصرف انها حتما از کرم ضد افتاب در برابر خورشید مصرف کنید .
صورتتان را بیش از اندازه نشویید
اب  باعث میشود تا موادمرطوب کننده و روغن های طبیعی پوست را بین بروند که برای جلوگیری از چروک های پوستی ضروری میباشند .در واقع شما با شست و شوی بیش از اندازه ی صورتتان ،ان را بیشتر در معرض مشکلات پوستی قرار میدهید .بهتر است از یک ژل و یا پاک کننده های کرمی صورت به حای صابون استفاده کنید ،حتی اگرصابون شما حالت مرطوب کننده دارد .
ویتامین ث مصرف کنید
تعدادی از مطالعات نشان میدهند که کرمهای حاوی ویتامین ث تاثیر مطلوبی در تولید کلاژن دارند  و پوست را در برابر اشعه ماورابنفش حفاظت میکنند .همچنین این مواد لک ها تیره رنگ و تن ناهماهنگ پوستی را از بین برده و قرمزی را کاهش میدهند .
بهتر است که  از کرمی با نوع مناسب ویتامین ث استفاده نمایید ،اگرچه ال اسکوربیک اسید بهترین گزینه برای رفع چروک های پوستی است .همچنین  آسکوربیل اسید در این زمینه موثر میباشد .
از سویا استفاده کنید
سویا میتواند از پوستتان حفاظت کند و ظاهر زیبایی به ان ببخشد بنا بر مطالعات انجام شده ،مالیدن سوبا بروی پوست و یا مصرف مکمل های حاوی این ماده باعث میشود تا اسیب های ناشی از افتاب سوختگی درمان شوند .این ماده میتواند استحکام  و ساختار پوست را بهبود بخشد و تن ناهماهنگ پوستی را از بین ببرد .
کاکائو را جایگزین قهوه  کنید
تعداد ی از مطالعات نشان میدهند که کاکائو حاوی میزان بالایی از دو انتی اکسیدان مهم به نام اپی کانچین و کاتچین   از پوست در برابر نور خورشید محافظت میکنند ،جریان خون را به سلولهای پوستی را افزایش میدهند ،آبرسانی پوستی را بهبود میبخشند و باعث زیبایی و جوانی پوست میشوند .
از پوستتان مراقبت نمایید
بهتر است نکات اصلی در حفاظت از پوست را رعایت نمایید  مانند :
•    از قرار گیری در معرض نور خورشید بپرهیزید
•    از کرم ضد افتاب مناسب استفاده کنید
•    از لباس های پوشیده استفاده کنید
•    سیکار نکشید
•    از مرطوب کننده ها استفاده کنید

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران