همان طور که میدانید امگا 3 ماده ای مغذی و مفید برای بدن و سلامتی  فرد است و در بسیاری از بیماری های به فرد توصیه میشود تا از انها استفاده کند .
در این پست میخواهیم به دلایلی  اهمیت این ماده در بدن و نقش ان در سلامت شما بپردازیم :


تمام چربی های برای مفید نیستند و اسید های چرب امگا 3 یکی از چربی های خوب هستند  که به کاهش خطر ابتلا به بیماری  های قلبی عروقی ،افسردگی ،جنون و ارتریت کمک میکنند .بدن تان نمیتواند خود این ماده را تولید کند و باید با مصرف مواد غذایی حاوی انها و یا مکمل ها ،انها را دریافت کنید .
چربی های امگا 3 انواع متفاوتی دارند و انواع یافت شده ان در ماهی ها شامل DHA و  EPA میباشد که بیشترین تاثیر را در سلامتی فرد ایفا میکنند .نوع دیگری از این ماده به نام ALA  در روغن  سبزیجات ،بذر کتان و گردو و سبزیجات تیره و اسفناج تولید میشود .بدن میتواند میزان کمی از نوع دوم را به انواع یافت شده در ماهی تبدیل کند ولی این کار معمولا به خوبی انجام نمیشود .


امگا 3 و سلامت قلب
این ماده با روش های متفاوتی به سلامت قلبتان کمک میکند . مثلا انها التهاب رگهای خونی و البته سایر بخش های بدن را کاهش میدهند و در صورتی که به میزان زیادی مصرف گردند ،احتمال بروز اریتمی قلبی را کاهش میدهند و میزان چربی های خون به نام تری گلیسیرید ها را کاهش میدهند .در نهایت انها میتوانند  میزان انباشتگی  پلاکت ها  در رگهای خونی را کاهش دهند .
انجمن قلب امریکا توصیه میکند که افراد مبتلا به بیماری های قلبی روزانه از یک میلی گرم DHA و  EPA استفاده کنند .مصرف ماهی های چرب بهترین گزینه است ولی احتمالا پزشکتان کپسولهای روغن ماهی را برای شما پیشنهاد میکند ..در صورتی که قبلا به حملات قلبی دچا ر شده اید ،انواع تجویزی این ماده از قلبتان حفاظت میکنند . تحقیقات انجام شده نشان میدهند که  میزان مرگ و میر در میان افرادی که از این ماده استفاده کرده اند ،کمتر میباشد .
همچنین این ماده ضربان قلب شما را کاهش داده و از بروز اریتمی قلبی پیشگیری میکند .ماهی و گردو و بروکلی و سویای سبز همه منابع خوبی از اسید های چرب امگا 3 هستند .
ای ماده تری گلیسیرید خون را کاهش میدهد که خود در بروز بیماری های قلبی موثر است .پیش از مصرف مکمل های امگا 3 حتما با پزشکتان مشورت نمایید زیرا گاهی اوقات انها میتوانند کلسترول بد خون را افزایش دهند .
ماده یاد شده در کاهش نسبی فشار خون هم موثر است .یکی از روش های موجود ،جاگزینی گوشت قرمز یا ماهی در وعده های غذایی است .بهتر است البته از ماهی های شور استفاده نکنید مانند ماهی دودی .
در صورتی که شما به فشار خون بالا مبتلا هستید ،کاهش مصرف نمک به شما توصیه میشود .
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران