اگر شما موهای فرفری و یا  مجعدی دارید ،حتما تا به حال به این نتیجه رسیده اید که سازگاری با این موها دشوار است  واحتمالا روش های متفاوتی را هم امتحان کرده اید .
در این پست میخواهیم به انواع روش ها رایج  صاف کردن موها بپردازیم و مزایا و معایب انها را بررسی کنیم .


درمان با کراتین
تعداد زیادی از خانمها  به تاثیر فوق العاده ی این روش ایمان دارند و از ان برای برخورداری از موهای صاف و درخشان استفاده میکنند .ارایشگران نیز باور دارند که مواد شیمیایی موجود در این روش ، به رفع فرو وز موها کمک کرده و باعث میشود تا فرد به راحتی بتواند از موهای خود مراقبت نماید .
در این روش فرد باید هر 12 هفته یکبار به ارایشگاه مراجعه کند و هزینه ان هم با توجه به عوامل متعددی میتواند متغیر باشد .
البته بهتر است بدانید که این روش برای موهایی با فرهای خیلی زیر کاربرد نداشته و بهتر است پیش از مراجعه حتما از کاندیشنر استفاده کنید .
شواهدی جود دارد که نشان میدهد ترکیبات  کراتینه حاوی یک ماده ی شیمیایی به نام فرمالدئید میباشد که در بروز سرطان موثر است .البته این موضوع بیشتر برای خود ارایشگران نگران کننده است تا مراجعین .


کرم های صاف کننده ی مو
کرم های صاف کننده ی مو که در ارایشگاه و یا خانه به کاربرده میشوند ،ماندگاری بیشتری دارند و پس از ان  موها به صورات دائمی صاف می مانند وانجام این روش در ارایشگاه به نسبت کراتینه هزینه  خیلی پایین تری دارد .ولی متاسفانه پس از مدتی ریشه ی موها فر شده  و بافتی دو حالته را بوجود می اورد که برای بسیاری از خانمها عذاب اور است .
معمولا ارایشگران از این مواد به همراه اب قلیایی استفاده میکنند  تا سریع تر عمل کند .این مواد حساسیت زیادی را برای پوست سر شما ایجاد میکنند و بهتر است که فقط در ارایشگاه استفاده شوند .
در صورتی که در خانه از این مواد استفاده میکنید ،نوع بدون مواد قلیایی را انتخاب نمایید تا تا پوست سر شما به میزان کمتری حساس شود .همچنین بهتر است این مواد را سریع تر از پوست سر خود بر دارید .
تمام کرم های صاف کننده ی مو دربروز خشکی و شکنندگی موهای شما موثرند  ومیتوانند به موهای شما اسیب رسانند .برای مراحل بعدی هم ققط باید از انها برای ریشه موهای خود استفاده کنید ،نه کل موها
در صورتی که به ریزش مو و یا مشکلات مرتبط با مو دچار هستید ،اصلا سراغ این روشها نروید .همچنین بهتر است حداکثر 8 هفته یکبار  از انها استفاده کنید ومصرف مواد مرطوب کننده را فراموش نکنید .


سشوار و اتوی مو
در صورتی که شما نمی خواهید از مواد شیمیایی استفاده کنید و یا هزینه زیادی را  برای ارایشگاه بپردازید ،میتواندی موهای خود را با سشوار و اتوی مو صاف کنید .
گرما باعث میشود تا پیوند های هیدروژنی موهای شما به صورت موقتی  تغییر کرده و موها صاف شوند و زمانی که موها در برابر گرما و یا رطوبت قرار گیرند ،این حالت از بین میرود .
از حرارت دهی بیش از اندازه ی موهای خود بپرهیزید و این موارد را رعایت کنید :
•    هفته ای یک تا دو بار و با درجه حرارت پایین موهای خود را سشوار بکشید .در صورتی که موهای شما وز میکنند و یا درخشان و  زیبا نیستند ،باید کمتر از سشوار استفاده کنید .
•    بهتر است که موهای خود را پیش از خواب بشویید و صبح هنگام ان را با اتوی مو صاف  کنید
•    همچنین  به یاد داشته باشید که فقط میتوانید اتوی مو را برای موهای خشک استفاده کنید و از قرار دهی طولانی مدت ان بروی یک بخش از مو بپرهیزید زیرا میتواند کل مو را به یکباره بسوزاند
•    میتوانید از شامپوهای خشک کننده هم استفاده کنید که چربی پوست سر شما را از بین برده و زمان لازم برای ارایش مجدد موهای را افزایش میدهد


زیبایی طبیعی موهای خود را حفظ کنید
بهتر است که اصلا سراغ روش ها شیمیایی و  رنگ و کراتینه و اتوی مو نروید و اجازه دهید موهای طبیعی خودتان سالم بمانند .
میتوانید با یک ارایشگر در خصوص نحوه شکل دهی به موهای تان مشورت نمایید تا کمتر ظاهر انها  شما را ازار دهدو البته زیبایی بیشتری هم پیدا کند .
از شکل دهی عجولانه و غیر موثر  موهای خود بپرهیزید و شانه ای با دندانه های درشت را برای موهای خود انتخاب کنید تا ترتیب دهی انها ساده تر شود .سپس به ارامی موهای خود را خشک کرده و در نهایت از موس و یا ژل های متناسب استفاده کنید .
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران