اگر شما نتوانید به خوبی و مطابق برنامه وزن کم کنید ،خیلی بیش تر از انچه که فکر میکنید ضرر خواهید کرد . در این موارد شما اهدافی را تنظیم میکنید که در واقع نمیتوانید به انها دست یابید و در نتیجه ان طور که باید هم نمیتوانید از خود تفدیر کنید و اعتماد بنفس داشته باشید .
ولی این روش اصلا صحیح نیست و با استفاده ازمتدهای  زیر میتوانید به صورت موثرتری وزن کم کنید :
مسیر مناسبی را برای کاهش وزن انتخاب کنید
شما میخواهید با سرعت هر چه تمام تر لاغر شوید . با خودتان فکر میکنید که هر روز به باشگاه رفته  و میتوانید تا جشن عروسی ماه دیگر 30 پوند کم کنید .
 انتخاب این رویکردها برای کاهش وزن اصلا موثر نیست  .در واقع انتخاب اهداف خیلی بزرگ و غیر واقعی بیشتر شما را مایوس و دلزده میکند تا لاغر .
به جای ان بهتر است  اهداف واقعی  تری را برای کاهش وزن انتخاب کنید  .در این حالت دست یابی به نتیجه نهایی زمان  بیشتری خواهد برد ولی حداقل موثر خواهد بود  و شما هم به احتمال خیلی بیشتری برنامه غذایی و ورزشی خود را دنبال خواهید کرد .
حتی میتوانید در مسیر دست یابی به میزان وزن دلخواهد خود ،چند هدف کوچک را هم اضافه کنید  مانند :
•    سعی کنید یک روز بیش از قبل ورزش کنید و برای یک ماه این برنامه را حفظ کنید
•     در یک هفته ،یک لیوان بیشتر از اب مصرف کنید  تا بیشتر حس سیری کنید
•    به مدت یک هفته ،شب ها 5 دقیقه زودتر به رختخواب بروید  و به میزن 8 ساعت بخوابید
پس از دست یابی به هر هدف کوچک جشن بگیرید و یه خود هدیه بدهید .
با ترس های خود روبرو شوید
 شما به خودتان قول میدهید که فردا صبح زود  در باشگاه باشید  ولی کمی بعد دوستتان شما را برای صرف صبحانه دعوت میکند  و یا شما دیر سرکار میرسید  و یا حتی شما خیلی خسته تر از ان هستید که بتوانید زود هنگام از خواب بیدار شوید .
در این صورت شما به خودتان می گویید که فردا این برنامه را اجرا خواهید کرد و به همین صورت این برنامه همچنان به تعویق خواهد افتاد .
مقصر اصلی این وضعیت ترس شما از اغاز دوره ای جدید است .پس بهتر است همین حالا با انها روبرو شوید .از خودتان بپرسید که دلیل ترس از مراجعه به باشگاه چیست ؟شاید به خود بگویید  که از قرار گیری در معرض دید دیگران با اندامی چاق می ترسید و یا از مورد تمسخر قرار  گرفتن وحشت دارید .حتی شاید با خودتان فکر کنید که در صورت کاهش وزن ،دیگران به شما حسادت ورزیده و ممکن است ارتباط خود را با شما کم کنند  و یا حتی ممکن است در صورت موفقیت در کاهش وزن ،بیشتر مورد توجه قرار گیرید و این همان  حالتی است که شما اعتماد بنفس کافی برای رویارویی با ان را ندارید .
در صورتی که ترس خود را بیابید ،خیلی راحت تر میتوانید با ان مواجه شوید .
الگوهای قدیمی خود را به ارامی کنار بگذارید
خیلی خوب است که رفتار  خود را به نسبت به شرایط تغییر دهید ولی اگر پس از یک روز سخت   و یا پس از صرف غذای کافی ،شما به غذای بیشتر به عنوان یک جایزه نگاه میکنید ،بهتر است مراقب باشید.زمانی که دچار چنین حالتی میشوید ،5 دقیقه از زمانتان را صرف نوشتن وضعیت خود و افکارتان کنید .نحوه تفسیر خودتان از افکارتان را ارزیابی کنید واین تفاسیر همیشه با حقایق مطابقت ندارند .
زمانی که ناراحت هستید ،افکار منفی اولیه خود را یادداشت نمایید  و منطقی بودن  ان ها را ارزیابی کنید :
•    ایا احساسات من مبتنی بر حقایق هستند ؟
•    ممکن است دیگران چه فکری در مورد من و یا موفقیت من بکنند ؟
•    ایا  واکنش من در برابر انچه که رخ داده است ،درست میباشد ؟
 در نهایت میتوانید با تعیین راه حلهایی در صورت مواجهه با چنین شرایطی ،ان ها را خیلی راحت تر کنید .
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران