چسب يا پچ پيشگيري از بارداري، چسب بژ رنگ و به شکل یک مربع 4.5 سانتیمتری است كه هفته اي يكبار روي بخشي از بدن مانند شكم، باسن، بالاي بازو و بالاي كمر نصب ميشود. 

این پچ یا چسب، هورمون‌ هایی را از طریق پوست به جریان خون آزاد می‌کند که این هورمون‌ ها مانع از بارداری میشوند. اين هورمون ها شامل 150 ميكروگرم از نوعي استروژن بنام نورلجسترومين و 20 ميكروگرم اتينيل استراديول ميباشند. 

بسته آنها شامل 3 پچ 7 روزه (مجموعا براي 21 روز) است كه هفته اي يكبار در طول سيكل ماهانه استفاده ميشود. در هفته چهارم به چسباندن آن نيازي نيست، زيرا در اين هفته قاعدگي اتفاق مي افتد.

اين چسب ها را ميتوان حين ورزش، حمام و شنا نيز استفاده نمود. چسبندگي اين چسب ها در اثر گرما، رطوبت يا ورزش از بين نميرود.

 

اثربخشي

اين روش پيشگيري از بارداري بسيار موثر است و ميزان عدم موفقيت در آن تنها 0.3 درصد است.

برخي شواهد حاكي از اين است كه اثربخشي اين چسب ها در اوزان بالاي 90 كيلوگرم كمي كاهش ميابد. با اين حال، اين روش جزء موثر ترين روش ها در پيشگيري از بارداري در بين زنان محسوب ميشود. در صورتيكه وزني بيش از 90 كيلوگرم داريد با پزشك خود مشورت نماييد.

 

عوارض جانبي

اين چسب ها نيز عوارضي را در پي دارند كه همه داروهاي ضد بارداري هورموني دارند. علاوه بر اين، ممكن است در برخي از مصرف كنندگان التهاب پوست در محل استفاده نيز اتفاق بيافتد.

 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران