لیرز موهای زائد گزینه بسیار مناسب برای کسانی است که در فرایند از بین بردن موهای زائد خود از روش های رایج مانند اصلاح با تیغ، استفاده از نخ و یا اپیلاسیون راضی نیستند و یکی از رایج ترین فرایندهای آرایشی است که امروزه انجام می شود. در این روش پرتوهای بسیار متمرکز نور به فولیکول های مو نفوذ می کنند و رنگدانه های موجود در فولیکول نور را جذب می کنند و مو از بین می رود.

مزایای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد

لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد صورت، پا، دست، زیر بغل، ناحیه بیکینی و دیگر قسمت های بدن مفید است. مزایای استفاده از لیزر عبارتند از:

  • دقت: لیزر موهای تیره و زبر را هدف قرار می دهد در حالیکه پوست اطراف مو هیچ آسیبی نمی گیرد.
  • سرعت: هر پالس لیزر کمتر از یک ثانیه طول می کشد و در این زمان کوتاه مقدار زیادی از موها را از بین می برد. بنابراین موهای زائد مربوط به مناطق کوچ
  • قابلیت پیش بینی: اکثر افرادی که از لیزر درمانی استفاده می کنند، پس از ۳ یا حداکثر ۷ جلسه موهای زائد خود را به طور دائم از دست می دهند.

چگونه برای لیزر درمانی آماده شوید؟

لیزر موهای زائد فرایندی است فراتر از موهای زائد بدن، بلکه در حقیقت یک روش درمانیست که انجام آن نیاز به آموزش دارد و به علاوه ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد. قبل از انجام لیزر موهای زائد لازم است مدرک و تجربه پزشک یا تکنیسین خود را مورد بررسی قرار دهید. با کلیک بر روی این قسمت می توانید مراکز لیرز موهای زائد مورد تایید سایت سبز و سالم را مشاهده نمایید.

اگر لیزر را به عنوان روشی برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب کرده اید، ۶ هفته قبل از شروع فرایند از اپیلاسیون، وکس و الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنید. لیزر در حقیقت ریشه موها را هدف قرار می دهد که در استفاده از وکس و اپیلاسیون موقتا حذف شده است. به علاوه ۶ هفته قبل از درمان و ۶ هفته بعد از درمان از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید اجتناب کنید. نور خورشید تاثیر لیزر درمانی را کاهش داده و پیامدهایی در پی خواهد داشت.

انتظارات فرد در طول فرایند لیزر درمانی

درست قبل از انجام لیزر موهای زائد، موهایی که قرار است تحت تاثیر لیزر قرار بگیرند، مرتب می شوند و باید تنها چند میلیمتر بالاتر از سطح پوست باشند. تجهیزات لیزری طبق رنگ و ضخامت موها و محل مورد نظر و رنگ پوست تنظیم می شوند.

بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و پزشکتان لازم است از عینک محافظ استفاده کنید. به علاوه برای محافظت از لایه بیرونی پوست باید از ژل خنک کننده و دستگاه خنک کننده ویژه استفاده شود. این کار کمک می کند تا نور لیزر به داخل پوست نفوذ کند. در مرحله بعد پزشک پالسی از نور لیزر را برای بخشی از بدن استفاده می کند و از طریق مشاهده تاثیر نور در این بخش بهترین تنظیمات را انتخاب کرده و به علاوه نسبت به عکس العمل پوست فرد در مقابل لیزر اطمینان حاصل می کند.

پس از کامل شدن هر جلسه لیزر درمانی از کیسه های یخ، کرم ها و لوسیون های ضد التهاب یا آب سرد استفاده می شود تا میزان ناراحتی بخش درمان شده کاهش یابد. فاصله هر جلسه درمانی ۴ تا ۶ هفته می باشد. این درمان تا زمانی انجام می شود که رشد مو متوقف شود.

بازیابی و خطرات

یک یا دو روز پس از درمان ناحیه تحت درمان حالت آفتاب سوختگی دارد. استفاده از کمپرس سرد کننده و مرطوب کننده موثر خواهد بود. اگر از لیزر برای از بین بردن موهای صورت خود استفاده کرده اید، روز بعد می توانید آرایش کنید مگر اینکه پوست تاول زده باشد. طی ماه آینده، موهایی که تحت تاثیر نور لیزر قرار گرفته اند، می ریزند. پس از انجام لیزر درمانی حتما از ضد آفتاب استفاده کنید تا از تغییرات موقت پوست جلوگیری کنید. در این روش تاول های پوستی به ندرت بروز می کنند و معمولا در پوست های تیره بیشتر رخ می دهند. دیگر عوارض جانبی جانبی احتمالی عبارتند از التهاب، قرمزی و اسکار. اسکارهای دائم و تغییر رنگ پوست به ندرت رخ می دهد. همچین می توانید برای مطالعه مقاله آشنایی با خطرات لیرز موهای زائد در دوران بارداری اینجا را کلیک نمایید

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران