لیزر یکی از روش‌های رفع موهای زائد است که به تازگی مورد استقبال بسیاری از خانمها و آقایان قرار گرفته است ولی میزان پایداری نتایج حاصل از لیزر یکی از مواردی است که تعداد زیادی از مراجعین به آن اهمیت می‌دهند.
در این مقاله با توجه به فاکتور های مختلف، میزان پایداری نتایج حاصل از لیزر را بررسی می‌کنیم:

نرخ رشد مو و تأثیر آن بر نتایج حاصل از لیزر درمانی

نرخ رشد موهای یک فرد می‌تواند تأثیر فوق العاده ای بر نتایج حاصل از لیزر و البته پایداری این نتایج داشته باشد. ممکن است دو فرد از لیزر یکسانی برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند ولی روند لیزر درمانی برای یکی از آن‌ها کوتاه‌تر و موفق‌تر باشد.

زمانیکه می‌خواهیم میزان پایداری نتایج حاصل از لیزر را بررسی کنیم، ابتدا بهتر است اطلاعاتی در خصوص چرخه رشد موها جمع‌آوری کنیم. در این قسمت چرخه رشد مو را بررسی می‌کنیم:

رشد کامل موها در سه فاز انجام می‌گیرد به نامهای اناژن یا مرحله رشد، کاتاژن یا مرحله انتقال، تلوژن یا مرحله استراحت. طول مدت این فاز ها در هر ناحیه از بدن با دیگری متفاوت است. به عنوان مثال موهای ناحیه سر دیرتر از موهای بدن رشد می‌کنند و موهای ناحیه ابرو زودتر از موهای پا رشد می‌کنند. به طور کلی موهای نواحی خاصی از بدن رشد موی متفاوتی از بقیه نواحی دارند.
همچنین تمام فولیکولهای مو در یکی از مراحل مشخص رشد به سر نمی‌برند و الگویی موزاییک مانند و تصادفی دارند. ساختار موهای یک فرد با توجه به علائمی مانند سن، ارث، رنگ مو و قومیت متفاوت است. به عنوان مثال موها در سنین جوانی رشد بیشتری نسبت به میانسالی دارند.
بنابراین بهتر است پیش ازلیزر موهای زائد، نگاهی به این فاکتور ها بیندازید و آن‌ها را بررسی کنید. همچنین می‌توانید از متخصص مربوطه بخواهید که احتمال پایداری نتایج حاصل ازلیزر را برای شما بررسی کند.
اگرچه خودتان هم میتوانید تا حدودی میزان موفقیت روند درمانی را تشخیص دهید مثلاً آیا موهای ضخیمی دارید؟ و یا آیا پس از شیو موهای شما در طی یک تا دو روز رشد میکند؟ بنابراین به جلسات بیشتری برای لیزر موهای زائد نیاز دارید.

تخمین مدت زمان ماندگاری نتایج حاصل از لیزر موهای زائد

به منظور تعیین میزان احتمال موفقیت لیزر و ماندگاری نتایج حاصل از آن حتماً باید با یک متخصص مشورت نمایید. می‌توانید در خصوص کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد، تعداد جلسات درمانی و نتایج حاصل از لیزر با وی مشورت کنید.
بهتر است اطلاعات خود در خصوص لیزر موهای زائد و ملاحظات لازم پیش و پس از آن را افزایش دهید.بنابراین سؤالات بهتری را از پزشکتان می‌پرسید و پاسخ‌های بهتری هم دریافت می‌کنید.

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران