لیزر موهای زائد یکی از روش‌هایی است که هر روز طرفداران بیشتری را به خود جلب میکند ولی هنوز شایعات زیادی در این زمینه وجود دارد و لیزر با خیلی از روش‌های رفع موهای زائد اشتباه گرفته می‌شود و بسیاری از افراد اطلاعات درستی از آن ندارند یا حتی تمام اطلاعات دریافتی در زمینه لیزر را باور میکنند. حقیقت این است که لیزرهای نوین موهای زائد روشی متناسب و مقرون به صرفه و اثر‌بخش برای رفع موها میباشند. همچنین تعداد جلسات درمانی آن‌ها و درد ناشی از لیزر هم خیلی کم است. در این مقاله به 5 شایعه عجیب در زمینه لیزر اشاره میکنیم و حقیقت آن‌ها را برای شما مشخص میکنیم:

1.لیزر موهای زائد فقط برای پوست های روشن مناسب است

امروزه لیزر های جدید میتوانند برای رفع موهای زائد انوع پوست ها به کار روند. لیزر لومنیس اولین لیزر در این دسته میباشد که قادر است با پرتوهای خود فقط فولیکول مو را هدف قرار دهد و اصلاً به محیط اطراف آسیبی نرساند. از آنجایی که این لیزر اصلا محیط اطراف را هدف گیری نمیکند،ب نابراین رنگ پوست فرد هیچ تأثیری بر نتیجه لیزر نخواهد داشت. تعدادی از لیزرها هم قابلیت تشخیص رنگ دارند و تفاوت رنگی را مشخص میکنند. در هر صورت حتماً پیش از لیزر موهای زائد با یک متخصص در زمینه لیزر مناسب خود مشورت نمایید تا بهترین نتایج را بگیرید. برای مشاهده مراکز لیرز موهای زائد مورد تایید سایت سبز و سالم کلیک کنید.

2.لیزر موهای زائد دردناک است

لیزر های نوین کمترین درد را برای فرد به همراه دارند و فقط زمانی درد ایجاد میکنند که برای رفع موهای نواحی حساس بدن به کار برده شوند که دردی سریع و تیز است. حتی بسیاری از لیزر ها سیستم خنک کننده ای دارند که برای پیشگیری از بروز درد و حساسیت به کاربرده می‌شوند. در واقع هنگامی که لیزر به روی پوست شما قرار میگیرد، هوای خنک به پوست شما برخورد کرده و باعث رفع ناراحتی و درد می‌شود. ممکن است پس از لیزر موهای زائد پوست فرد کمی قرمز شود ولی این حالت کاملاً نرمال است و با‌گذشت زمان کم و انجام فعالیتهای روزانه به حالت عادی خود باز میگردد.

3.لیزر موهای زائد گران است

اگر لیزر را با سایر روش‌های رفع موهای زائد مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که لیزر مقرون به صرفه تر است. رفع موها با اپیلاسیون و شیو و سایر روش‌ها روشی مادام العمر است که هم‌ زمان و هم پول شما را هدر میدهد و در‌ واقع پروسه‌ای است که هر چند وقت یکبار باید تکرار شود. ولی لیزر موهای زائد روشی نسبتا دائمی بوده و با جلساتی کم میتوانید برای همیشه از شر موهای زائد خود راحت شوید.

4.لیزر نمی تواند موهای بلوند و یا قرمز را رفع کند

امروزه رنگدانه ی موها همانند رنگ دانه ی پوست مانعی برای لیزر موهای زائد به شمار نمی‌آیند ولی فرد که موهای روشنی دارد باید جلسات درمانی بیشتری را به نسبت دیگران بگذراند تا به همان نتایج برسد. در هر صورت این بدین معنی نیست که لیزر نمیتواند این موها را رفع کند.

5.لیزرموهای زائد باعث رشد موهای زیر پوستی و زخم می‌شود

در مواردی نادر این احتمال وجود دارد که لیزر زخم هایی را بر روی پوست شما ایجاد کند ولی لیزر خود در رفع موهای زیر پوستی مؤثر است. احتمال بروز زخم های پوستی در استفاده از الکترولیز بیشتر است زیرا هر فولیکول مو جداگانه با یک سوزن هدف گرفته می‌شود. دز صورتی که لیزر توسط یک متخصص انجام گیرد و متناسب با نوع پوست و موی شما انتخاب شود، احتمال بروز چنین عوارضی به صفر خواهد رسید.

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران