امروزه روش‌های رفع موهای زائد بسیار متفاوت میباشند و به همین دلیل انتخاب یکی از آن‌ها میتواند دشوار باشد. آسان ترین و بی دردترین روش رفع موهای زائد شیو است ولی اگر میخواهید برای همیشه از شر موهای زائد راحت شوید، لیزر بهترین گزینه برای شماست. چگونه میتوان روشی را برای رفع موهای زائد انتخاب نمود که مطابق با سبک زندگی و نیازهای شما باشد؟
در این مقاله لیزر و شیو را با هم مقایسه میکنیم تا بتوانیم به سؤال فوق پاسخ گوییم.

مزایای شیو

شیو یکی از روش‌های قدیمی رفع موهای زائد است و از ژیلت های متفاوتی بدین منظور استفاده می‌شود ولی همه ی آن‌ها دارای تیغی میباشند که موهای زائد را به صورت سطحی رفع میکند. تعدادی از ژیلت ها یک تیغه و تعدادی هم تیغه های بیشتری دارند. البته تعدادی از آن‌ها هم الکتریکی بوده و یا به تجهیزات دیگری مجهز میباشند.
انتخاب ژیلت متناسب برای هر فرد متناسب با نیازهای وی صورت میگیرد ولی شیو به صورت کلی میتواند این موارد را تضمین کند:

  • نتایج سریع و آنی
  • عدم درد
  • هزینه پایین
  • راحتی و سادگی در کاربردهای خانگی
  • به کار گیری آسان
  • احتمال کم بروز عوارض جانبی
  • عدم رشد موها به مدت یک تا سه روز

قیمت این دستگاهها هم با توجه به مارک و منطقه آن متفاوت خواهند بود. امکان به کارگیری شیو برای رفع موهای زائد تمام نواحی بدن وجود ندارد به عنوان مثال میتوان از شیو برای رفع موهای ناحیه پاها و دست‌ها، صورت آقایان و زیربغل استفاده نمود ولی موهای ناحیه بیکینی و پشت در این دسته قرار نمیگیرند و بهتر است برای رفع موهای آن‌ها از لیزر استفاده نمود.

مزایای لیزر موهای زائد

هدف لیزر و شیو یکسان بوده و در رفع موهای زائد خلاصه می‌شود ولی نوع عمل‌کرد این دو در دست یابی به هدف یاد شده با هم متفاوت است. رفع موهای زائد در لیزر با نفوذ پرتوهای لیزر به عمق پوست و جذب آن‌ها توسط فولیکولها صورت میگیرد. این روش به نسبت سایر متدهای رفع موهای زائد ماندگاری خیلی بیشتری دارد زیرا موها را از ریشه و محل رشد آن‌ها رفع میکند.
تعداد زیادی از طرفداران لیزر به هزینه بالای جلسات درمانی اهمیتی نمی دهند و به عقیده آن‌ها لیزر ارزش صرف چنین هزینه ای را دارد زیرا شما را از شر روش‌های تکراری و خسته‌کننده رفع موهای زائد مانند شیو راحت میکند.
تعداد زیادی از مراجعین هم به هزینه جلسات لیزر درمانی اهمیت میدهند. بهتر است این دسته میزان ماندگاری رفع موهای زائد و هزینه جلسات را با هم مقایسه کنند تا بتوانند بهترین روش رفع موهای زائد را برای خود انتخاب نمایند.
لیزر قادر است تا موهای بخش‌های متفاوتی از بدن مانند صورت، زیربغل، پاها و خط بیکینی، بازو ها و قفسه سینه و حتی پشت را رفع کند. رفع موهای زائد بخشهایی از بدن با شیو دشوار بوده و یا پوست این ناحیه حساس است، بنابراین لیزر گزینه خیلی بهتری برای رفع این موهاست.
امکان بروز عوارض جانبی در لیزر خیلی بیشتر از شیو است زیرا در این روش از پرتوهای قدرتمند لیزر برای رفع موها استفاده می‌شود. در صورتی که از این تکنیک به روشی نادرست استفاده شود و یا فردی غیر متخصص آن را انجام دهد، احتمال بروز عوارض جانبی جدی بیشتر خواهد شد. لیزر دستگاهی قدرتمند است و به منظور اطمینان از نحوه واکنش لیزر با رنگدانه ها، بهتر است فرد پیش از آغاز جلسات درمانی در خصوص واکنش پوست و موی خود در برابر دستگاه انتخاب شده با متخصص مشورت نماید.

مقاله مرتبط: لیزر موهای زائد

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران