نارسایی حاد کبدی زمانی رخ می دهد که  کبد به سرعت توانایی عملکرد خود را از دست بدهد. این عارضه معمولا به سرعت پیشرفت می کند . نارسایی حاد کبدی ، نیز به عنوان نارسایی کبدی برق آسا شناخته شده است،این بیماری باعث بروز عوارض جدی، مانند خونریزی بیش از حد و افزایش فشار در مغز میشود

.1    طبق دستورالعمل داروهای مصرفی پیروی نمایید ؛ اگر استامینوفن برایتان تجویز شده  ، قبل از مصرف به طور دقیق میزان داروی مصرفی را در نسخه پزشک بخوانید و هرگز بیشتر از مقدار تجویز شذه مصرف نکنید ، زیرا مصرف بیش از حد استامینوفن منجر به تارسایی حاد کبدی می شود .

2.    دکتر را در مورد تمام داروهایی که مصرف میکنید در جریان بگذارید ؛ حتی داروهای گیاهی و شیمیایی زیرا برخی داروها با یکدیگر تداخل میکنند و عوارض بدی بر جای می گذارند. 

3.    مصرف مشروبات  الکلی را کنار بگذارید  ؛ مصرف بیش از حد الکل ممکن است به کبد آسیب برساند و یا حتی در موارد شدید  منجر به کبد چرب الکلی شود . 

4.    اجتناب از رفتارهای پرخطر؛ ازمصرف مواد مخدر تزریقی و به اشتراک گذاشتن سوزن اجتناب کنید . بهنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید . بهنگام  خالکوبی یا پیرسینگ بدن مراقب باشید وسایل مورد استفاده استریل و بهداشتی باشند. 

5.    واکسن بزنید ؛  اگر در معرض خطر ابتلا به هپاتیت هستید و یا اگر دچار  هر نوع هپاتیتی هستید  و یا اگر بیماری مزمن کبدی دارید با دکتر در مورد تزریق واکسن هپاتیت B  صحبت کنید .واکسن هپاتیت A نیز موجود است.

6.    اجتناب از تماس با خون و مایعات بدن سایرافراد ؛ ویروس های هپاتیت می تواند از طریق خون یا مایعات بدن فرد بیمار به سایر افراد منتقل شود . لذا از استفاده تیغ اصلاح صورت ، سوزن ویا مسواک دیگران اجتناب کنید .

7.    از خوردن قارچ سمی خودداری کنید ؛ تشخیص قارچ های سمی از نوع  خوراکی دشوار است.

8.    هنگام استفاده از اسپری مواد شیمیایی مراقبت باشید ؛ هنگام استفاده از اسپری تمیز کننده ، خوشبوکننده  ، حشره کش ها ، سموم گیاهی مراقب باشید و از ماسک استفاده کنید . قبل از استفاده دستورالعمل استفاده از آنها را که توسط کارخانه نوشته شده است را با دقت بخوانید .

9.    مراقب چیزی که روی پوستتان می نشیند باشید ؛  هنگام استفاده از حشره کشها و سایر مواد شیمیایی سمی، پوست خود را با دستکش ، لباس آستین بلند، جوراب ، کلاه و ماسک بپوشانید.

10.    مراقب تناسب اندامتان باشید ؛ چاقی می تواند منجر به بیماری به نام کبد چرب غیر الکلی ، هپاتیت و سیروز کبدی  شود.
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران