پوست دریچه ای است که درون ما را به دیگران نشان میدهد .پوست به خوبی از ما در برابر تهدیدات خارجی دفاع میکند و به کمک آن میتوان حواس جدید را کشف کرد و اطلاعات بیشتری درباره تمام مواردی بدست آورد که برای ما مناسب  هستند .

چگونه احساسات شما وضعیت فیزیکی تان را تغییر میدهند ؟

تمام بخش‌های بدن به وضعیت روحی و عاطفی ما واکنش نشان می‌دهند ولی پوست تنها بخشی است که هیچ گاه از دیده ها پنهان نمی‌ماند زیرا مرزی بین درون و بیرون است .
ذهن و پوست ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و محققان پیشنهاد میکنند که از روش‌های ریلکسیشن و آرام سازی در کنار داروهای تجویزی  به منظور بهبود وضعیت پوست خود استفاده کنیم .
بدن ما به هر تصویری به گونه‌ای پاسخ میدهد که واقعی است .اگر شما تصور کنید که کنار آتش نشسته اید ،ناگهان گرما را در پاهای خود حس  میکنید .اگر شما رطوبت و یا نور خورشید را تصور کنید ،پوستتان وضعیت بهتری خواهد داشت .

 به پوستتان استراحت دهید 

اگزما و پسوریازیس دو نوعی از بیماری پوستی مزمن هستند که با  استرس تشدید می‌شوند .معمولا افراد مبتلا به پسوریازیس انواع روش‌های درمانی مانند درمان موضعی ،پرتودرمانی و موارد دیگر را امتحان میکنند ولی کاهش استرس و آرامش تأثیر عجیبی در کاهش علایم آن‌ها دارد .
تعداد زیادی از بیماران عنوان میکنند که با ترک محل زندگی خود و سفر به مناطق زیبا و خوش آب و هوا علائمی از پسوریازیس و یا اگزما  را مشاهده نمیکنند .حتی افراد مبتلا به تاول تبخالی هم بیشتر زمانی دچار علایم شدید می‌شوند که تحت استرس هستند .استرس میتواند سیستم ایمنی را هشیاز سازد و باعث شود تا پاسخی افراطی داشته باشد .ویروس عامل تبخال در بیشتر موارد در این بیماری فعال میباشد ولی سیستم ایمنی آن را کنترل میکند .
حتی  اکنه هم در بیشتر موارد پیش از یک ملاقات و یا مراسم مهم بروز میکند .تمام این موارد ارتباط تنگاتنگی با افزایش سطح هورمون استرس و یا کورتیزول در بدن دارند .معمولا به بیماران مبتلا به اکنه پیشنهاد می‌شود که به صورت مرتب ورزش کنند و پیش از مجالس و مراسم مهم استرس خود را کنترل نمایند .

بروز زونا بر اثر افزایش سن  یا استرس ؟

زونا نوعی بیماری دردناک است که توسط ویروس عامل ابله مرغان بوجود می‌آید .این ویروس برای سالهای  متمادی در سلولهای عصبی پنهان می میاند تا زمانی که عاملی آن را بر انگیخته میکند  و التهاب عصب را بوجود می آورد .معمولا بیماران مبتلا به زونا درد و دانه‌های قرمز پوستی به همراه تاول را  بروی  یک خط از بدن خود تجربه میکنند .
قبلاً عنوان شده است که استرس میتواندباعث وخامت این بیماری شود ولی صحت آن چندان مشخص نیست .تحقیقات جدید نشان میدهند که بسیاری از افراد در سالهای میان سالی و یا پس از آن ممکن است به زونا دچار شوند و حتی تعدادی چندین بار به این بیماری مبتلا می‌شوند .
این دارو  در بیشتر موارد توسط عاملهای ضد ویروس درمان می‌شود تا از بروز درد اعصاب پس از درمان پیشگیر ی شود .
استرس میتواند تعادل میان ویروس و سیستم ایمنی را بر هم زند  و باعت بروز زونا شود .بدن و در‌واقع سیستم ایمنی در برابر استرس حساس است  و بیشتر افراد زمانی به بیماری‌های پوستی دچار یشوند که تحت فشار و استرس روحی هستند .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران