بنظرمی رسد بعضی ازمشکلات ناباروری مردان به دیابت مربوط می باشد.  بعضی ازاین مشکلات شامل موارد زیراست:
•    اختلال در نعوظ
•    انزال  با تأخیر  
•    انزال پس گرد
•    کاهش کیفیت اسپرم  
•    هیپوگنادیسم  

اختلال در نعوظ 
اختلال نعوظ یک مشکل شایع درارتباط با دیابت است که باعث بوجود آمدن مشکل درنعوظ و یا حفظ نعوظ می شود. این  مشکل توسط نوروپاتی (آسیب عصبی) ایجاد می شود و به علت کاهش جریان خون درنتیجه دیابت کنترل نشده ویا دیابت طولانی مدت بروزمی کند.

سطوح بالای گلوکز خون، فشار خون و کلسترول همه با افزایش خطر ابتلا به مشکلات نعوظ همراه است.  کنترل این مشکلات و همچنین کاهش مصرف الکل و ترک سیگار می تواند به کاهش اثرات منجرشود.  

گزینه های مختلف درمانی برای این مشکلات دردسترس می باشد..

انزال عقب مانده (دیرانزالی)
مشکلات انزال همچنین می توانید درنتیجه آسیب دیدگی اعصاب  آلت تناسلی مرد اتفاق بیفتد.  عدم حساسیت عصب یکی از مشکلاتی است که می تواند بر توانایی انزال تآثیر بگذارد.  

دیرانزالی، به تاخیر افتادن و اختلال انزال شرایطی هستند که نشاندهنده مشکل دررسیدن به انزال می باشند.
توجه داشته باشید که انزال عقب مانده  ممکن است تحت تاثیر مشکلات روانی، سن و یا درنتیجه مصرف بعضی از داروها باشد.

ممکن است اختلال درانزال  پس ازدرمان مشکلات روانی از طریق مشاوره و یا روان درمانی پیش بیاید.
مشکلات انزال ناشی از آسیب های عصبی قابل درمان است اما به بهبود تحریک عصبی نیازدارد.  

تکنیک های جدید تولید مثل مانند لقاح خارج رحمی، می تواند به درمان ناباروری درصورتی که ارتباط جنسی مشکل یا غیر ممکن باشد،  کمک کند.
 

انزال پس گرد
مشکل دیگری که ممکن است درنتیجه نوروپاتی اتفاق بیفتد انزال پس گرد است.  اگر اعصاب قادر به کنترل  بسته شدن عضلات مثانه در لحظه انزال نباشند، مایع منی به جای خروج از طریق آلت تناسلی مرد،  وارد مثانه می شود .

انزال پس گرد مشکلاتی برای سلامتی فرد ایجاد نمی کند اما برروی باروری اثرمی گذارد.  اگرمایل به بجه دارشدن هستید،  می توانید ازطریق جمع آوری اسپرم واستفاده از آن ازطریق تکنیک های کمک باروری به این کاراقدام کنید.

کاهش کیفیت اسپرم  
تحقیقات نشان می دهد که دیابت می تواند موجب کاهش کیفیت اسپرم بشود. اما چنین به نظر نمی رسد که دیابت  تحرک اسپرم (توانایی حرکت اسپرم به سمت تخمک)  را تحت تأثیرقراردهد و یا باعث ناباروری بشود.

چاقی نیز با میزان کاهش بارداری و یا عدم باروری مرتبط است.  شواهد اینطورنشان می دهد که چاقی با کاهش غلظت اسپرم در ارتباط است اما دلیلی برای اثبات ارتباط بین چاقی و کاهش تحرک اسپرم وجود ندارد.


 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران