چه موقع باید ایمپلنت کرد ؟
اگر هر یک از دندانهایتان را از دست دادید بلافاصله به دندان پزشک مراجعه کنید  ممکن است دندانپزشک انجام ایمپلنت را توصیه کند . موفقیت ایمپلنت بستگی به قدرت استخوان فک دارد . با گذشت زمان، استخوان پوسیده می شود و ساختارش نیز ضعیف می گردد که در این مواقع معمولا ایمپلنت انجام میشود . در برخی موارد ، ممکن است  قبل از انجام ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان  باشد. برای جلوگیری از این روند در اسرع وقت با یک  دندانپزشک مشاوره نمایید .


آیا ایمپلنت نیاز به مراقبت ویژه ای دارد ؟
ایمپلنت نیز همانند دندان های طبیعی نیاز به مراقبت دارد . معاینات منظم، بهداشت دهان و دندان  و استفاده از رژیم غذایی مغذی و مناسب  بهترین روش برای حفظ ایمپلنت دندانی است .برای سالم نگه داشتن دندان استفاده  از نخ دندان از اهمیت بسیاری برخوردار است . بیشتر پوسیدگی ها و افتادن دندان ناشی از عدم رعایت بهداشت دهان و دهان می شود .


آیا کاشت ایمپلنت درد دارد ؟
بیشتر بیماران با مصرف داروهایی مانند تیلنول ( Tylenol) و آسپرین به مدت 2-5 روز بعد از عمل درد را مدیریت میکنند. اگر بیماری نیاز به  پیوند استخوان و ایمپلنت های متعدد دندانی داشته باشد ، متحمل درد بیشتری می شود . دندانپزشک با ارزیابی عمل جراحی و داروی مناسبی را برای برطرف کردن  درد تجویز می کند . 


کاشت ایمپلنت چقدر طول می کشد؟ 
قرار دادن یک ایمپلنت کمتر از سی دقیقه طول می کشد، اما یک عمل جراحی پیچیده  که نیاز به جایگزین های متعددی باشد  بیش از 3 یا 4 ساعت به طول می انجامد . پس از کاشت ایمپلنت ، بیمار باید هر چند ماه یکبار به دندان پزشک برای بررسی ایمپلنت ، روند بهبودی و اتصال آن با فک مراجعه کند .


آیا سیگار کشیدن تاثیری بر ایمپلنت دارد؟
احتمال شکست ایمپلنت در افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری چهار برابر بیشتر است . کشیدن سیگار منجر به بیماری های لثه میشود و با گذشت زمان ساختار ایمپلنت را تضعیف میکند . دندانپزشکان معمولا به  بیمارانی که ایمپلنت کرده اند توصیه میکنند از کشیدن سیگار یا جویدن تنباکو خودداری کنند.


کاشت ایمپلنت از چه سنی توصیه میشود؟
باید تا سن 18 سالگی صبر کرد تا اسکلت صورت شکل کامل خود را بگیرد  در غیر این صورت ممکن است در آینده ایمپلنت دندانی کوتاه تر به نظر برسد. در بعضی موارد مثلا اگر چند ایمپلنت دندانی در یک ناحیه کاشته شده باشد و پروتزی به شکل بریج روی ایمپلنت ها نصب شده باشد مقاومت بریج مانع از رشد اسکلتال در آن ناحیه میشود و بنابر این بیمار دچار دفرمتی صورت میشود ولی پس از سن 18 سالگی هیچ محدودیت  وجود ندارد و تا هر سنی  میتوان ایمپلنت دندانی انجام داد.


پروسه کاشت ایمپلنت چه مدت طول می کشد ؟
پس از برنامه ریزی اولیه، کل فرایند کاشت ایمپلنت حدود 6 تا 8 ماه به طول می انجامد ، مگر اینکه عمل جراحی پیچیده تر مورد نیاز باشد . در ابتدا ، جراح  ایمپلنت واقعی را با استخوان فک  ترکیب می کند . سپس، جراح ایمپلنت را با بافت لثه پوشش می دهد و اجازه می دهد درمان صورت بگیرد . جراح پس از عمل جراحی با یک پل موقت یا پروتز به طوری که دندان ها زیبا به نظر برسند و قادر به جویدن مواد غذایی باشند بیمار را به خانه می فرستد . حدود 3 تا 5 ماه بعد ، باید به دندانپزشک مراجعه کرد تا ایمپلنت سرجایش قرار گیرد .هنگامیکه جای ایمپلنت مشخص شد ، دندانپزشک اندازه کلاهک و یا تاج.متناسب را اتنخاب می کند .  دو تا شش هفته بعد، باید برای اتصالات نهایی مراجعه کرد . 
 

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران