ورزش یکی از بهترین روش‌های موجود برای کاهش فشار خون است .انجام تمارین ورزشی میتواند میزان اثر بخشی دارهای درمانی فشار خون را هم بیشتر نماید .هیچ نیازی نیست که ورزشکار باشید فقط کمی به بدن خود حرکت بدهید .

چقدر باید ورزش کنیم ؟

ورزشی متناسب و متعادلی را انتخاب کنید که شدت چندانی ندارند مانند پیاده روی سریع .این
 کار را  5 بار در روز و به مدت نیم ساعت انجام دهید .این کار باعث می‌شود تا شما نیازی به داروها نداشته باشید و یا حداقل اثر بخشی آن‌ها را بیشتر کنید .ورزش میتواند فشار خون شما را به میزان 5 تا 15 عدد کاهش دهد .بهتر است شدت ورزش خود را به صورت تدریجی افزایش دهید تا سطح فشار خونتان به میزان سالم برسد .

 چگونه شروع کنیم ؟

میتوانید با روزی 10 تا 15 دقیق شروع کنید و به ورزش هایی بپردازید که از آن‌ها لذت می‌برید
 مانند تردمیل  و یا قدم زدن و به تدریج میزان و شدت آن افزایش دهید .
اگر به تازگی ورزش را آغاز کرده‌اید ،حتما از یوگا و یا باغبانی و یا هر گونه ورزشی استفاده کنید که حرکاتی ملایم و آرام دارد .
به خودتان قول دهید که ورزش به عنوان بخشی از روتین زندگی شما شود .زمان مناسب ورزش را برای خودتان تعیین کنید مانند پیش یا پس از کار یا حتی در طی زمان استراحت .اگر برای شما سخت است که از خانه خارج شوید ،میتوانید  از اپلیکیشن  و یا دی وی دی  و یا وزنه های کوچک در خانه استفاده کنید .وسایلی مانند استپ ،توپ ورزشی ،کش ورزشی و میله و موارد مشابه به شما کمک میکنند تا در خانه محیطی مشابه باشگاه را بازسازی کنید .اگر مشکل مالی ندارید ،تردمیل و دوچرخه را به امکانات ورزشی خود اضافه کنید .

افرادی که به فشار خون مبتلا هستند حتماً باید قبل و پس از ورزش خود را گرم و سپس خنک نمایند .ای حرکات به قلب شا کمک میکنند تا در ابتدا ضربان بالاتری داشته و سپس به ضربان نرمال بازگردد .میتوانید به مدت ده دقیقه بروی تردمیل و یا مکانی قدم بزنید تا گرم شوید .همین کار را در انتهای تمارین خود انجام دهید تا سرد شوید .
اگر شما به فشار خون مبتلا هستید ،میتوانید از ساعتهای نشان دهنده ی ضربان قلب استفاده کنید.باند آن را روی قفسه سینه و زیر بلوز خود ببندید  و با نگاه به ساعت آن میزان ضربان قلب خود را در طی ورزش ارزیابی کنید .میتوانید در این زمینه با پزشکتان مشورت کنید .
 اگر ورزشی شما را آزار میدهد و باعث بروز درد می‌شود ،ان را متوقف کنید .اگر علائمی مانند سرگیجه یا درد در قفسه سینه  و بازو و گلو داشتید ،دست نگه دارید .همچنین در روز های گرم و آفتابی و یا مرطوب ورزش های ساده را انتخاب کنید  و یا در محیطی ورزش کنید که تهویه داشته باشد .

نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران نشانی بهترین مراکز لیزر موهای زائد ایران